Elixíru se zúčastní 400 skautských vedoucích. „Během víkendu je čekají přednáškové bloky, koncerty a další kulturní programy. Akci připravuje devítičlenný organizační tým, kterému pomáhá 40 dalších pomocníků. O program se stará 96 zkušených lektorů,“ řekl vedoucí akce a bývalý vedoucí kolínského střediska Ondřej Vokál.

Většina přednášejících jsou skautští vzdělavatelé, vedle jich ale vystoupí i odborníci, kteří nejsou skauti, a další hosté. Organizátoři zmiňují například manažery Šumavského národního parku, vědce, ale třeba i novináře Jindřicha Šídla, herce Ondřeje Vetchého nebo nastartované Podnikni to!

Program tohoto ročníku Elixíru se odehrává v tématu Tváří v tvář. Jak vysvětlila manažerka akce Magdaléna Bohuslavová, mladý člověk každý den stane tváří v tvář spoustě věcí. „Zvolili jsme sedm základních linek: tváří v tvář kráse, lidem, sobě, budoucnosti, dnešním výzvám, úspěchu a dětskému světu. Zároveň si všichni staneme tváří v tvář navzájem, potkáme se, budeme sdílet své zkušenosti. Pro vedoucí je tak akce skvělá jak pro načerpání inspirace pro vedení oddílu, tak pro osobní růst,” vysvětlila.

Jak podotkl Ondřej Vokál, Elixír má v republice poměrně dlouhou tradici. „První se konal v roce 2006 v Pardubicích. Od té doby ho hostilo Brno, Kladno, Praha a Litomyšl. Letošní ročník pořádají především vedoucí z 1. střediska Kolín, na což jsme náležitě hrdí,“ dodal.