Po dokončení rekonstrukce by se měl skatepark dočkat i oficiálního otevření, jeho datum se ale bude odvíjet od toho, kdy budou práce hotové. V současné době se dodělávají práce na hlavní části, takzvaném bazénu, pak přijdou na řadu nátěry, vysvětlila Radka Váňová.

Nový skatepark bude mít velikost zhruba 1000 metrů čtverečních. „Jedna z původních překážek tzv. spot bude upravena, repasována. Ve skateparku se dále objeví nové překážky např. streetová překážka Funbox, Rail, rozjezdový bang, skateboardový bazén, dále budou překážky osazeny bezpečnostním zábradlím a novým oplocením,“ uvedla Radka Váňová.

Skatepark navíc před deštěm a větrem chrání most. Bude ale potřeba ještě vyřešit osvětlení – to totiž není součástí projektu. „V budoucnosti se s osvětlením počítá, podle všeho bude zhotoveno před sezónou,“ podotkla.

Oprava Nového mostu

Jisté diskuze ale budí fakt, že se chystá příští rok oprava Nového mostu, pod kterým se kolínský skatepark nachází. Je tedy možné, že se v době této opravy chystá nějaká uzavírka – vše ale záleží, jak budou postupovat práce na Novém mostu.

„Budeme to muset nějak zabezpečit, už jsme věc řešili i s krajskou správou. Dali nám souhlasné stanovisko na rekonstrukci skateparku, ale upozornili nás, že to může do skateparku zasáhnout,“ uvedl místostarosta Michael Kašpar.

V současné době však nelze podle jeho slov říct, kdy oprava dosáhne na úroveň skateparku, co se tam konkrétně bude dělat a jak dlouho pracovníci na tomto místě budou při opravě mostu.