V mateřince se přes prázdniny dokončily práce na obnově zařízení a vybavení budovy, které provázely celý loňský školní rok.


„Obě dvě třídy a hřiště se díky finančním prostředkům místního obecního úřadu, dotacím z Programu obnovy venkova a štědrému sponzorskému daru podařilo zmodernizovat,“ říká ředitelka mateřské školy ve Stříbrné Skalici Alena Pospíšilová.

Nový nábytek i okna

Velkými, v srpnu nově zabudovanými, plastovými okny se do místností dostává množství světla. Ve třídách je útulno: světlý nábytek, nové koberce, hrací prvky jako domeček se skluzavkou přímo vybízejí k hrám.
Děti se nenechají dlouze pobízet a předvádějí, jak se dá nových věcí využít. „Je to tu hezký,“ nebojácně hlásí blonďatá holčička.

Pestrá výzdoba

Příjemné prostředí dotváří obdivuhodná výzdoba. Stěna třídy pomalovaná dětskými motivy, červené muchomůrky z papíru, sovičky z borových šišek či vodní svět na skle. „Dá se říct, že většinu výzdoby vytvářela paní učitelka s dětmi,“ podotýká ředitelka.
Předškoláci vyrážejí před obědem na zahradu, kde se chlubí novým hradem s prolézačkami, houpačkami a skluzavkou. Ochotně předvádějí všechny možnosti nového dřevěného klenotu.
„I zázemí máme vylepšené. V kuchyni přibyl nový sporák, nerezový stůl, v jídelně modré židle,“ vyjmenovává všechny novinky Pospíšilová. V mateřské školce vaří i pro děti ze školy, které sem docházejí na obědy.