ON-LINE ke koronaviru najdete ZDE

Jak uvedli představitelé města, nyní mají dobrovolnice na šití dostatek látek, ale chybí další materiál. Stále přetrvává nedostatek tkalounů, šňůrek a gumiček, které švadlenky potřebují pro výrobu. „Pokud máte doma přebytky, noste je prosím do Zdravého krámku vedle oranžové zahrady na Várečce na náměstí Arnošta z Pardubic. Roušek není stále dostatek,“ uvedli představitelé českobrodské radnice.

Takto vyrobené roušky potom putují převážně do organizací nebo seniorům. O distribuci se starají strážníci městské policie. „Pokud roušku potřebujete, stavte se pro ni ve Zdravém krámku. Na přeprodávání těchto roušek se vztahují přísnější tresty,“ varují.

Šití stále pokračuje také v Kolíně, jako řadě dalších měst a obcí v celém kraji. Šijí všichni kdo mohou; městský úřad Kolín vyzdvihl například Mateřskou školku Klubíčko, Český červený kříž Kolín, spolek Rodina v Kolíně, ale i rodinu Dvořákových z Miškovic, kteří radnici věnovali 170 roušek a manžele Pfegerovi z Bělušic, kteří našili 200 roušek. „Jste všichni skvělí, děkujeme!“ vzkazuje vedení města dobrovolníkům, kteří neváhají pomáhat v této těžké době.

Koronavirus v Česku