Kolem druhé hodiny v noci vyjížděli hasiči z Českého Brodu k požáru dodávkového Volkswagenu do obce Bylany u Chrášťan. Příčina je podle policejní mluvčí Petry Potočné zatím v šetření, jednou z vyšetřovacích verzí je vznik požáru od zábavné pyrotechniky. Nikdo naštěstí nebyl zraněn.

Netrvalo dlouho a hasiči z Kolína museli hasit hořící kontejner před jednou z kolínských heren.

Po šesté hodině ráno se pak rozblikaly hasičské majáky hned několika jednotek v Poboří u Plaňan. Hořela tam zemědělská usedlost, která je zčásti obydlená.

Na místo vyrazili profesionální hasiči z Kolína a Českého Brodu, na pomoc jim přispěchali kolegové z SDH z celého okolí, konkrétně z Kouřimi, Zásmuk, Plaňan a Peček. Všichni odvedli výbornou práci a neměli to, věru, lehké.

V zemědělské usedlosti se plameny rozhořely v její hospodářské části. „Hasiči lokalizovali požár z obou stran, takže se nerozšířil na obytnou část a druhou část hospodářského traktu. Zevnitř vynesli desetikilogramovou propanbutanovou láhev, od které hrozilo nebezpečí výbuchu," popsala Dagmar Zemanová z oddělení prevence HZS Kolín.

Profesionální hasiči z Kolína při likvidaci požáru museli použít výškovou techniku, přijeli také se dvěma cisternami, také další sbory přijely s cisternami. Na místo vyjel vyšetřovatel, a protože se jednalo o větší událost, tak i řídicí důstojník hasičů.

V objektu bylo v době požáru sedm lidí, dva dospělí a pět dětí. Nikdo nebyl zraněn.

Příčina vzniku požáru je v této chvíli v šetření, jednou z možností je opět zábavná pyrotechnika. Škoda byla vyčíslená na 600 tisíc korun, dalších 60 tisíc pak na vybavení. Potvrdila to policejní mluvčí Petra Potočná.