Během silvestrovských jízd na Kolínské řepařské drážce vyrazí vlaky tažené dieselovou lokomotivou v 9.45, 11.00, 12.15, 13.30, 14.45 a v 16.00 hodin. Ve stanici Kolín - Sendražice bude k dispozici občerstvení s horkými nápoji a teplými pokrmy. Otevřeno bude tradičně také muzeum a prodej suvenýrů v hlavní budově.

Kdo by se chtěl v posledním dni roku trochu provětrat na čerstvém vzduchu, může vyrazit na už 62. ročník Silvestrovského běhu. Startuje se z atletického stadionu v Kolíně ve vlnách podle výkonnosti, první start je v 10.30 hodin a další následují po minutách. Trasa měří tři kilometry, zvládne ji prakticky každý, běží se převážně po lesních cestách v Borkách a po silnici.

Zpestřit si silvestrovské odpoledne mohou zájemci také venkovním koncertem na Zastávce Radim. Od 14 hodin tam hraje skupina Fobos hity Petra Nováka, Michala Tučného, Hany Zagorové a dalších známých zpěváků. Jako hosté vystoupí Josef IX., Jana Hrdinová a Sylva Introvičová. Každé malé dítě dostane plyšovou hračku. Od 19 hodin pak bude v kavárně silvestrovsky vyhrávat DJ Kofola.

Oslavy Nového roku

Tradičně mají oslavy příchodu Nového roku připraveny také kolínské restaurace a kluby. Například ve Vodním světě Kolín se koná od 19 hodin karnevalový silvestr se soutěžemi a ohňostrojem. Ten bude i součástí akce ve Starých lázních, kde startují oslavy ve 21 hodin.

Silvestrovský ohňostroj v Pečkách začne od 17 hodin v proluce u lékárny soutěžemi pro děti, pět minut před osmnáctou hodinou pronesou slavnostní slovo zástupci vedení města a v celou začnou dunět rachejtle. Občerstvení na místě bude zajištěno.

Kolín chystá ohňostroj na Nový rok, podobný jako dříve, šetřit se na něm nebude. „Vychází na 50 až 60 tisíc, což není v rozpočtu nijak výrazná položka. Je to jediný ohňostroj, který za rok děláme, obecně závazná vyhláška dovoluje dělat ohňostroje jen 31. prosince a 1. ledna,“ připomněl starosta Michael Kašpar a dodal, že ohňostroj bude odpálen z lávky 1. ledna v 18 hodin, aby jej mohly pozorovat i děti. Lávka pro pěší bude od 16.30 do 19 hodin zcela uzavřena.