Díry, výmoly a další nerovnosti. Řidiči se před jízdou v autě obrňují trpělivostí.
„Stav silnic je neskutečný. Již dvakrát jsem přišel o přední sklo kvůli odlétávajícímu štěrku. A po vjetí do výmolu jsem dokonce utrhl pravé přední kolo,“ popsal své zkušenosti Lukáš Novotný. Jeho slova potvrzují také ostatní dotázaní řidiči: „Kolikrát mi připadá, že nejedu po silnici. Mezi dírami s autem kličkuji jako zajíc na poli,“ shodli se nekompromisně. „Nevím kolik dalších tlumičů si na auto ještě budu muset koupit. A nejen tlumičů, ale i dalších náhradních dílů. Na silnicích na Kolínsku se jezdit téměř nedá,“ uzavřel debatu Novotný.
Další důkazem neřešení špatného stavu silnic může být již dva roky uzavřený most mezi Třebovlí a Kouřimí. Obyvatelé z okolních obcí tento uzavřený úsek musí objíždět po vyznačených trasách. Ty však připomínají tankodrom s mnoha výmoly a kamením. Podle řidiče Šváchy je jen otázkou času, než tu dojde k nehodě v důsledku kličkování mezi dírami. Obdobně vypadá i vozovka kolem Svatbína. Podzimní termín rekonstrukce se tu posunul zatím na blíže nespecifikované jaro.
Světlou výjimkou se stal průtah městem Zásmuky, kde se blýská na lepší časy. V současné době se zde buduje vodovod a kanalizace. Výstavba se stala předzvěstí plánované opravy, která podle plánu má začít již letos.