Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Silnice v Zásmukách budou bezpečnější

Zásmučtí ve svém rozvojovém plánu nezapomněli na bezpečnost dopravy a chodců. Podle starosty města Josefa Krombholze si nechali vypracovat studii bezpečnosti. Ta vznikla v reakci na objem nákladní dopravy ve městě.

26.2.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK

„Na silnicích by měly přibýt zpomalovací prvky," řekl starosta s tím, že v jednom případě dojde pravděpodobně také k přesunu přechodu pro chodce.

Josef Krombholz upozornil, že v tomto případě bylo ve studii zohledněné přání místních občanů, kteří o posunutí přechodu pro chodce v Havlíčkově ulici žádali. Ještě však není jasné, zda k němu opravdu dojde. Vedení města v současné době váhá, zda jde o správný krok. Na současném přechodu pro chodce totiž nedošlo k žádné dopravní nehodě a vedení města se obává, aby se tak nestalo poté, až přechod přesunou.

Čtěte také: Silnice jsou po zimě rozbité, oprav se dočkají už na jaře

Jisté však již je, že dojde k úpravě autobusové zastávky v Doubravčanech, které spadají do správy města. „V rámci bezpečnosti dojde k jejímu přesunutí," vysvětlil Josef Krombholz.

Kromě zmíněných bodů se v obci věnují také veřejnému osvětlení, které postupně rekonstruují a doplňují. Obnovují také cesty pro pěší a stezky. V nedávné době vybudovali naučnou stezku nazvanou Alej příběhů, která umožňuje lidem bezpečně chodit mezi městem a Sobočicemi.

Ačkoli se vedení města snaží bezpečnost pro chodce co nejvíce zvýšit, stav dopravy je stále neutěšující. Městem dlouhodobě projíždí mnoho nákladních aut a kamionů. Josef Krombholz si však myslí, že jedno samotné město s touto situací neudělá nic. „Chce to společné rozhodnutí, zda po této silnici budou kamiony jezdit nebo zda pro ně bude existovat nějaké omezení," řekl starosta. Podle jeho slov se město snaží zmíněnými kroky alespoň něco podniknout, ale sám se domnívá, že situace se moc nezlepší.

Čtěte také: Mezi taxikáři v Kolíně vládne strach a nervozita

Nabízí se otázka, zda by řešením pro Zásmuky nebyl obchvat města. „Obchvat byl v minulosti diskutovaný," připustil starosta. Toto řešení však podle něj není aktuální, protože se přistoupilo k opravě průtahu městem. „Ředitelství silnic a dálnic ve spolupráci s námi opravilo propustky," řekl s tím, že právě kamiony tyto propustky nejvíce ničí. Navíc jsou podle něj Zásmuky už tak dost bokem, kdyby existoval obchvat, město by podle jeho slov přestalo žít úplně.

Stejný problém pochopitelně trápí také další obce, kterými vede hlavní tah z Kutné Hory na Prahu.

Autor: Lucie Mašínová

26.2.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Marek Jelínek spojil vernisáž výstavy fotografií s přednáškou o koloběžkovém cestování
35

Marek Jelínek spojil vernisáž výstavy fotografií s přednáškou

Ilustrační foto.

Před volebními místnostmi stály někde i fronty

OBRAZEM: Volby do poslanecké sněmovny na Kolínsku

Kolínsko - Přinášíme vám fotografie z prvního dne voleb.

Radimští mohou do volební místnosti výtahem

Radim - Do volební místnosti v Radimi se poprvé voliči dostanou také výtahem. Toho využívají hlavně senioři, kteří přišli vyjádřit svůj názor. Také v Radimi je prozatím zájem o volby poměrně velký.

Dobřichovští vydali pět volebních průkazů

Dobřichov - Ve volební komisi v Dobřichově jsou dva muži. Společně s dámským osazenstvem komise dohlíží na to, zda mají voliči platné občanské průkazy. "Lidé od dvou hodin chodí průběžně," shodují se komisaři. Žádný problém prý zatím nenastal. Volit chodí lidé různého věku. V obci vydali pět voličských průkazů.

Nedočkavci čekali venku před otevřením volební místnosti

Pečky - Volební komise 4. okrsku v Pečkách se začala ve zdejší sokolovně scházet v půl druhé. Bylo potřeba připravit obálky a zapečetit urny. Už pár minut před druhou hodinou stáli venku první nedočkavci.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení