Veltruby
Do 15. července je uzavřená Kolínský ulice ve Veltrubech. Uzavírka je z důvodu rekonstrukce komunikace na Velký Osek. Objízdná trasa vede ulicí K Zastávce. Ta je však pouze pro místní a autobusy. Ostatní mohou být při průjezdu pokutováni. Pro ty platí objízdná trasa z Kolínské ulice do Ovčárecké ulice v Kolíně, dále ulicí Pejřismkou na křižovatku přeložky silnice II/125 a budoucí silnicí III/12557 u Veltrub rovně směrem na Ovčáry. Na okružní křižovatce u Ovčár vpravo výjezdem na Kolín. Na světelné křižovatce před Novým mostem vpravo po silnici II/125 přes malou okružní křižovatku a Veltrubskou ulicí zpět do Veltrub.

Drahobudice
Ještě několik dní bude uzavřený most v Drahobudicích. Vzhledem k celkové rekonstrukci mostu platí objízdná trasa. Na křižovatce v Drahobudicích pojedete rovně směrem na Bečváry. V Bečvárech na křižovatce se silnicí I/2 se dáte vpravo. Až dojedete na křižovatku se silnicí II/ 33343, opět zatočíte doprava a po silnici druhé třídy dojedete zpět na křižovatku se silnicí třetí třídy do Drahobudic.

Oleška/ Kostelec n. Č. l.
Stavební práce jsou v plném proudu také na silnici I/2 z Olešky do Kostelce nad Černými lesy na staničním kilometru 16,575 – 19,740. Silnice by měla být částečně uzavřená do 7. srpna. Provoz na silnici je řízený světelnou signalizací. Objízdná trasa z toho důvodu není stanovená. Z důvodu práce na silnici jsou však změněné jízdní řády autobusů a některé zastávky. Například zastávka Svatbínská je zrušená bez náhrady a zastávka v Olešce je přemístěná na křižovatku.

Kouřim
Vzhledem k opravě povrchu vozovky je dlouhodobě uzavřená také Okružní ulice v Kouřimi. Uzavírka by měla trvat do konce tohoto měsíce.Platí dvě objízdné trasy. Pro vozidla nad 3,5 tuny platí objízdná trasa přes Ždánice, Olešku, Kostelec nad Černými lesy, Krupou a Třebovli. Auta do 3, 5 tuny pak mohou na křižovatce v Okružní ulici zahnout doprava, dojet na křižovatku se Sadovou ulicí a po ní se dát vlevo. Dále zahnout vpravo a dojet do Spojovací ulice. Dále ulicí Dlouhou zpět na Okružní. Plná uzavírka taktéž změnila jízdní řády autobusů. Autobusy linky 421 a dále linky 51 a 52, jedoucí přes Toušice, mají autobusové zastávky v ul. Dlouhá.U linky 422 ( směr Molitorov ) se ruší zastávka u základní školy a bude se využívat zastávka v ul. Čsl. armády pod názvem Skanzen.

Dobřichov/ Cerhenice
Oprav a povrchu komunikace uzavřela také silnici mezi obcemi Dobřichov a Cerhenice. Hotovo by však mělo být již v brzké době. Konec uzavírky je naplánovaný již na 12. července. Objízdná trasa v tomto případě vede přes Plaňany a Radim do Peček a zde vpravo do Dobřichova. Objízdná trasa platí obousměrně.

V současné době je uzavřená také silnice v Tismicích. Do poloviny srpna by se tu měl opravit most. Dlouhodobě je uzavřený také most ve Vrbčanech a stejně tak se již od povodní čeká na opravu historického mostu v Radimi.