Jednou z nejzásadnějších investicí na kolínských silnicích je oprava povrchu a kanalizace v Třídvorské ulici. Tam by se však podle slov místostarosty Kolína Michala Najbrta měly práce blížit ke konci. Momentálně probíhá poslední etapa, tedy dokončení opravy kanalizace od křižovatky s účelovou komunikací do areálu AVE k vjezdu do areálu společnosti Eligo. V budoucnu by se tu měla prodloužit stávající cyklostezka směrem do centra, to by však již na dopravu zásadní vliv mít nemělo.

Školy na Kolínsku se rozhodují, zda 27. listopadu vstoupí do stávky.
Bude se 27. listopadu učit? Školy na okrese se rozhodují, zda vstoupí do stávky

„Na Třídvorské je smlouva o provedení díla do konce listopadu, předpokládáme, že se termín dodrží, jelikož zatím ke zpoždění nedošlo. Víme, že šlo o velké omezení a děkujeme řidičům za trpělivost,“ řekl Michal Najbrt. Další opravovanou ulicí je Táboritská, kde práce začaly na konci července a skončí až na sklonku roku. Důvodem je rekonstrukce kanalizace, délka uzavírky je 250 metrů, místo musí objíždět i autobusy městské dopravy. „V Táboritské by mělo být hotovo do 22. prosince. Dopravě to jistě opět velmi uleví,“ uvedl Michal Najbrt.

Regionální dopravní konference v Kolíně.
Tady se bourá! Odborníci řešili Top 10 nehodových míst ve středních Čechách

V ulici Sokolská se od začátku července pracuje na nové pěší zóně. Doposud se zde od sokolovny směrem k vlakové zastávce dalo projíždět automobily, to po dokončení prací již nebude možné. Zároveň stavební firma rekonstruuje povrch silnice až po ZUŠ Františka Kmocha. „Jedná se o jednu z delších uzavírek, jelikož zde jsou umístěné stavební stroje, které by se do úzkého úseku pěší zóny nevešly. Již od roku 2018 je lokalita jednosměrná, nyní dojde k další pozitivní úpravě pro chodce,“ vysvětlil Najbrt. Hotovo by mělo být v polovině prosince.

Z koncertu kapely Brutus ve velkém sále kolínského městského společenského domu.
Kapela Brutus bavila svým rokenrolem sál společenského domu více jak tři hodiny

Každoroční akci obnovy silničních povrchů letos zakončuje štítarská ulice K Rybníku a sendražická Ke Sportovištím. V těchto lokalitách se začal starý povrch frézovat 6. listopadu, skončit by se v obou případech mělo podle Michala Najbrta nejdéle 24. listopadu. „Počítáme i s prodlevou, jelikož listopadové počasí nemusí mnohdy úplně přát stavebním pracím. Ale toto je nejzazší termín i s rezervou,“ doplnil kolínský místostarosta.

Královská cesta si ještě počká

Co se ale nestihne dokončit letos, je ulice Královská cesta. Dochází zde totiž k rekonstrukci inženýrských sítí včetně vodovodu, proběhnout muselo také tlakování, proplach a dezinfekce vodovodu a odběry vzorků. V současné době je plánovaný termín dokončení prací před halou basketbalistů hrajících nejvyšší soutěž na 17. březen.