Kraj chce opravit silnici III/10812 mezi Dobrým Polem a Kouřimí. V současné době je komunikace v nevyhovujícím stavebním i technickém stavu. Pokud kraj získá dotaci, může Krajská správa a údržba silnic zahájit práce. Krajští radní schválili projektový záměr na generální opravu a jeho zařazení do investičního Zásobníku akcí 2021+.

Poznáte místo v Kolíně na historické fotografii?
Fotohádanka z minulosti: Poznáte místo v Kolíně na dobovém snímku?

„Komunikace je skutečně ve špatném stavu. Vykazuje výtluky, vysprávky, podélné, příčné a mozaikové trhliny, místy deformace apod. Předpokládáme, že budeme muset rekonstruovat i podloží i systém odvodnění,“ potvrzuje Karel Bendl (ODS), radní pro oblast silniční dopravy. Cílem projektu je zvýšení bezpečnosti provozu na pozemní komunikaci v dané lokalitě a zejména zlepšení stavebně technického stavu silnice.

Ilustrační foto
Policisté našli posádku Octavie, ze které v Býchorech nabízeli dětem bonbony

„Silnice je dlouhá více než 3,5 kilometru a na její rekonstrukci budeme žádat dotace. Pokud budou z EU, dostaneme 85 procent, v případě dotace ze SFDI by měla být výše stoprocentní. Pakliže je dostaneme, může KSÚS okamžitě začít pracovat. Náklady jsou zhruba 75,4 milionu korun s DPH,“ dodává radní Bendl.