Nehoda se stala přímo na vlakovém nádraží v Kolíně. Na tísňovou linku byl nahlášen člověk, kterého srazil vlak. Kvůli špatnému počasí však nemohl na pomoc zraněnému vzlétnout zdravotnický vrtulník. Nejdříve tak zraněného vyprošťovali hasiči, kteří mu poskytli první pomoc a posléze předali zdravotníkům.

Dále špatné počasí na Kolínsku způsobilo padání větví i celých stromů. Hasiči tak museli vyjet například k vyvrácené borovici, která zkomplikovala situaci v obci Konárovice, když spadla rovnou na dráty elektrického vedení. „Při tomto zásahu, kde byli členové sboru dobrovolných hasičů ze Starého Kolína a profesionální hasiči z Kolína,bylo třeba vypnout proud a my poté odstranili strom, který spadl na následky větru a deště,“ doplnil mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

I přesto však bylo Kolínsko zasaženo nepřízní počasí jen okrajově. „Celkově za víkend jsme měli na okrese osm výjezdových událostí,“ doplnil mluvčí. Horší to však bylo na sousedním Kutnohorsku. Tam přívalové deště způsobily třeba v obci Žáky bleskovou povodeň a zcela jim ochromily. U obce Vlastějovice pak vlivem rozmáčení půdy došlo k sesuvu u zdejší vlakové tratě.