„Zdálo se, jako by zapomněli, že už mají na krku většinou osmý či devátý křížek,“ usmívala se generální ředitelka Clementas Renata Prokešová.
Zaměstnanci svezli dolů na zahradu plných 160 seniorů. „To není nic jednoduchého, mnoho našich klientů totiž trpí Alzheimerovou nemocí či jiným druhem demence, případně jiným zdravotním problémem, kvůli kterému je snížena jejich pohyblivost,“ vysvětlila Prokešová.

Snahou všech zaměstnanců však bylo umožnit seniorům zábavu s kapelou, která jim hrála jejich oblíbené šlágry – od lidovek přes country až po Karla Gotta. „Mnozí klienti se „rozpohybovali“ tak, že se s chutí pustili i do tance či disciplín zábavných olympijských her,“ popsala ředitelka Clementas.

Do velké zahrady dostali klienti ke dvouletému výročí pěkný dárek. „Aby stín nechyběl nikde, nechali jsme pro klienty postavit obrovskou pergolu, která dodá chládek i přilehlé terase, na které si senioři s oblibou vychutnávají po obědě kafíčko,“ uvedla Prokešová s tím, že tato investice v řádu statisíců korun není pro nejbližší období jediná. „Rozhodli jsme se vybudovat pro domov Clementas i novou čistírnu odpadních vod,“ dodala.

Zahradní slavnost ocenil i moderátor Stanislav Berkovec. „Je tady krásné zázemí, jak zahrada, tak moderní prostory uvnitř. Ale to hlavní je vždy na lidech. Osobně z toho mám dobrý pocit takové té „člověčiny“, prostě bezva týmu. Když to shrnu, v té rovnici jsou samé plusy!“ zhodnotil s úsměvem.

Domov pro seniory Clementas v Mlékovicích je součástí nově vznikající sítě domovů pro seniory. Má kapacitu 250 lůžek a stará se převážně o seniory, kteří onemocněli Alzheimerovou chorobou, Parkinsonovou chorobou či jiným typem demence, klienty po cévních mozkových příhodách a klienty s omezenou pohyblivostí. V provozu je kromě tohoto domova nyní i Centrum pro seniory v Kolíně, na podzim se bude otevírat další domov v Janovicích (Plzeňský kraj) a v roce 2019 v Hředlích.