Závody vznikly navázáním tradice zaniklých silničních závodů "Sendražický trojúhelník" konaných v Sendražicích v letech 1977 až 1990.
Závody pořádal Amatérský motorový klub Kolín.

Dnes je použit pouze název "Sendražický trojúhelník", ale jedná se o závody jiného druhu a na jiném místě a to závody Pionýrů.
Pořadatel těchto závodů je Motoclub Sendražice (pouze klub nadšenců, nikoli regisrovaná organizace). www.motosendrazice.wbs.cz.

První "novodobý" závod se jel v roce 2007. Letos je to již 5. ročník. Závod se jel jako vytrvalostní tříhodinovka s motocykly vyrobených do roku 1985 Československé sériové výroby a objemu 50 ccm. Tose týkáv podstatě Jawa Pionýr - všechny druhy, moped Stadion a Babetta.

Startuje se jako v Le Mans tzn: jezdci dobíhají asi 100 m k motocyklům odstaveným na startovním roštu( zhasnutý motor).
Závod pak trval3 hodiny. Traťkombinovalasilnici, louku a polní cestu ve tvaru trojúhelníku. Závodi se konal hnedve dvou kategoriích.Originál a Speciál.

Trať měřila letos 1250 metrů. Vítěz Speciálu najel 93 kol a vítěz Originálu najel 87 kol. Nejrychlejší měřené kolo zajel Petr Chadraba 1:46:94 sekund průměrnou rychlostí 42km/hod. Měření probíhalo pomocí magnetických snímačů s přenosem ihned do počítače.

Letošních závodů se zúčastnilo 53 jezdců na 32 strojích. Nejstarším účastníkem byl sedmašedesátiletý Petr Dlouhý. Závodům přihlíželo odhadem 250 diváků.

Kategorie Originál:
1 místo - Dařílek Stanislav Býchory
2 místo - Fučík Karel/Langer Tomáš Benešov
3 místo - Novák Petr Šestajovice

Kategorie Speciál:
1 místo - Dlouhý Petr st./ Dlouhý Petr ml. Sendražice
2 místo - Kulhánek Pavel/Kulhánek Mirek Sendražice
3 místo - Chadraba Petr/Kratina Standa Volárna