VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sedmiletá Hana Lee přivezla z bronzovou medaili

Kolín/ Budapešť - Několik členů kolínského klubu TAEHAN se vydalo v rámci reprezentace České republiky na mezinárodní turnaj HUNGARY OPEN 2014 v taekwondo WTF poomsae, který se konal v maďarské Budapešti.

16.10.2014
SDÍLEJ:

Úspěch slavila zejména nejmenší členka klubuFoto: archiv klubu

„Turnaj byl úplně prvním mezinárodním startem pro naši nejmenší závodnici, sedmiletou Haničku Lee, držitelku modročerveného pásku," řekla Tereza Lee z kolínského klubu Taehan.

Hana prý odjížděla do Budapešti v ne úplně dobré zdravotní kondici a také s obavami, co má od turnaje čekat. Tréma Hanu podle slov Terezy Lee sužovala již od rána, takže bylo prý velkým štěstím, že její kategorie „mladší žákyně B" přišla na řadu hned v úvodu.

„Již v prvním kole se Haničce podařilo předvést vše, co pilně trénovala, a hladce tak prošla do dalšího kola mezi osm finalistek z pěti evropských zemí," přiblížila soutěž Hany Tereza Lee.

Finálové sestavy se Haničce také povedly, takže obsadila třetí místo a z Budapešti si odvezla svoji první bronzovou medaili z mezinárodní soutěže. „Budeme Haničce držet palce, aby nepolevila ve svém úsilí a i nadále dělala svými výsledky radost nejen rodičům, ale i trenérům a celému klubu," řekla Tereza Lee.

Díky kvalitnímu výkonu na soutěži v Budapešti byl další člen klubu Šimon Krechler kvalifikovaný do reprezentační skupiny na účast na mistrovství světa v Mexiku, které se bude konat na přelomu října a listopadu 2014.

I další účastník MS Kryštof Krechler předvedl, že mu intenzivní trénink z letního soustředění pomohl a ve svém provedení poomsae zvýšil rychlost, výšku kopu a zlepšil dynamiku, čímž mistra podle slov Terezy Lee velice příjemně překvapil.

„Adéla Kaplanová předvedla při svém prvním startu v nejtěžší kategorii A, že s ní musíme do budoucna počítat a pokud jí vydrží elán a píle, tak se můžeme brzy těšit na další medailová umístění," popsala výkon Tereza Lee.

Nicola Zimová prý vyniká při svém provedení poomsae zejména výrazem, ze kterého je patrné, že do své sestavy dává vše.

Katka Svítilová měla smůlu, že v Maďarsku spojili kategorie mladších a starších žákyň A, což není běžné. Katka zacvičila podle mistra své sestavy pečlivě, ale ve srovnání s dívkami, které mají mnohem více závodních zkušeností, její výkon na postup nestačil.

Mistr Lee, reprezentační trenér, byl s výkony svých svěřenců spokojen. „Je vidět velké zlepšení v provedení technik, dynamice i prezentaci technických sestav," řekl mistr Lee.

Hlavní je soustředit se, provádět techniky správně a dát do nich sílu a energii, říká teprve sedmiletá závodnice takewondo WTF poomsae Hana Lee

 Hana Lee má za sebou své první velké závody, které se odehrály v maďarské Budapešti. Jak se na ně malá závodnice těšila? Jak zvládala Hana přípravu na své první závody a co ji čeká nadále? Hovořili jsme také o tom, co je důležité při cvičení poomsae.

Hano, jak jsi se těšila na své první mezinárodní závody v maďarské Budapešti?

Já ani nevím, těšila jsem se, ale taky jsme se bála a hlavně styděla.

Jak jsi se připravovala na svoje první závody?Byla příprava něčím speciální?

Trénovala jsem každý den hlavně s rodiči (pozn. tatínek je trenér). Je potřeba, aby se mnou někdo cvičil, aby mi říkal, kde dělám chyby. Někdy cvičím i sama, abych si to všechno zopakovala a zapamatovala.

Co je při cvičení poomsae nejdůležitější?

Hlavní je se soustředit, provádět techniky správně a dát do nich sílu a energii. Je to složité, musím si hlídat nápřahy, kopy, stabilitu, postoje, při technice se musím dívat na ruce a na nohy.

Musím začít a skončit na stejném místě a nesmím zapomenout na kyjap.

Co to je kyjap?

To je výkřik, který se při cvičení dělá proto, abychom správně pracovali s energií.

Baví tě cvičení taekwondo WTF poomsae?

Ano, baví mě moc, mám díky němu hodně kamarádů.

Jaký to je pocit nastoupit na závodní plochu?

Když tam tak sama nastupuji, tak se mi honí hlavou, kde nemám udělat chybu, strašně se stydím a už to chci mít za sebou.

Čeká tě teď nějaký další turnaj? Pokud ano, kde?

V zahraničí ne, ale v Praze se v listopadu zúčastním turnaje Prague Open 2014. Ale budu moc držet palce Šimonovi Krechlerovi, Kryštofovi Krechlerovi a Nicole Zimové, kteří pojedou s tatínkem na konci října na mistrovství světa do Mexika. Je ale škoda, že tam nemůže jet naše nejlepší závodnice Jitka Poláčková, zranila si koleno a musela na operaci.

Autor: Lucie Mašínová

16.10.2014
SDÍLEJ:
Hudební program zakončila kapela Telegraf.

Kulturní přehled z Kolínska. Kam se vydáte?

Ilustrační foto

Interiéry jsou hotové, pracuje se na chodnících

U Jestřabí Lhoty se srazila dodávka s osobákem

Jestřabí Lhota – Ke střetu dvou vozidel došlo v úterý ráno na křižovatce u Jestřabí Lhoty. Řidič dodávky jedoucí od Jestřabí Lhoty nedal přednost osobnímu vozu Hyundai, které jelo ve směru od dálnice na Kolín.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Zámek Radim zve i do černé kuchyně

Radim - Zámek Radim na Kolínsku je renesanční památkou, která sloužila jako sídlo střední šlechty. Zámek se pyšní ojedinělou architekturou saské renesance, která se dochovala v původním stavu.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení