Na sobotu připravili pořadatelé slavnostní otevření nově zrekonstruovaného relaxačně-zábavního areálu Sázavský ostrov, čítajícího více než 60 000 čtverečních metrů.

Centrum zasazené do přírodního prostředí bude nabízet škálu možností využití volného času jak zájemcům o kulturní vyžití či posezení u grilu či otevřeného ohniště, tak třeba sportovním nadšencům, maminkám s dětmi, školám, školkám, firemním skupinám, náhodným příchozím či zájemcům o zdravý životní styl v podobě návštěv bazénů, sauny, mentolové inhalace či bazénu s vodou z mrtvého moře.

Program slavnostního otevírání vypukne v půl druhé odpoledne a na své si na Sázavském ostrově přijdou malí i velcí návštěvníci. Děti si vyzkouší chůzi na chůdách, Ariadninu síť, jízdu zručnosti na kole s převrácenými řidítky, střelbu z paintballové zbraně, šipky, vrhací nože, hledání pokladu s minohledačkami, lanové techniky, obří Člověče, nezlob se, pavoučí síť, gordický uzel, běh s ploutvemi, chůzi na obřích lyžích, závod na koloběžkách a další atrakce.

Připravena je pro ně i Škola kouzel s rozpustilou čarodějnickou učnicí Jančou v podání Jany Rychterové a roztržitou učitelkou, čarodějnicí Větrnicí v podání Hanky Strnadové, jejichž neplechy a popletená kouzla musí napravovat diváci. Program doplní vystoupení provazochodce ve výšce 10 metrů, při kterém se vám bude tajit dech. Nebude chybět ukázka sebeobrany s nožem, holí, provazem i holýma rukama, opékání špekáčků, vystoupení harmonikáře, fireshow se špičkovými ohnivými tanečníky či posezení při hudbě u otevřeného ohniště v zastřešené taverně. Programem provede moderátorka, zpěvačka a herečka Jana Rychterová a její písničky. Návštěvníci si kromě krásných zážitků budou moci odnést poukázku na dovolenou zdarma.

Areál Sázavský ostrov vznikl rekonstrukcí původního přírodního prostoru. Nový majitel doplnil místo, které je skutečným ostrovem na řece Sázavě, o velké množství služeb a atrakcí včetně ubytování. Areál bude vítaným přístavem i pro vodáky. Kromě ubytování a stravování je pro ně připravené i kotviště pro lodě. Zároveň je k dispozici půjčovna kánoí i pramic se zajištěnou dopravou lodí po i proti proudu. Zahradní restaurace nabídne taneční parket a otevřené ohniště v zastřešeném prostoru. Obyvatelům paneláků, kterým třeba chybí zahrádka, přijde vhod možnost grilování, maminky uvítají dětské hřiště s množstvím hracích prvků, doplněné bowlingovou dráhou, kuželkami, ruskými kuželkami či velkým Člověče, nezlob se. Sportovci si přijdou na své na hřištích na beachvolejbal, fotbal či nohejbal, připravená je i obří trampolína nebo malé golfové hřiště.