„Záměr na prodej areálu byl zrušený a zároveň jsme vyhlásili nový," řekla Jana Havelková, místostarostka Kostelce nad Černými lesy s tím, že nyní se přihlásil nový zájemce o rozlehlý a chátrající areál.

Prodej Sanatorky opět nebyl dotažený do konce. Přitom už v listopadu Havelková hovořila o tom, že na počátku tohoto roku bude jméno majitele nejspíše známé. Měsíc před koncem minulého roku také informovala, že jsou již připravené dvě smlouvy o smlouvě budoucí. Tudíž jeden ze dvou investorů, kteří o areál s několika budovami měli zájem, měl vypsaný záměr vyhrát. To se však nepodařilo a prodej se tak opět protáhne. Zrušené výběrové řízení totiž trvalo takřka půl roku. V srpnu totiž Černokostelečtí otevírali obálky s nabídkami firem. Následně byla jedna z firem vyzvaná k doplnění nabídky.

Přes veškeré papírování se ani tentokrát nepodařilo areál prodat. Není to však poprvé, kdy Černokostelečtí zrušili záměr. Naposledy tak radní rozhodli na jaře loňského roku. Tenkrát rozhodnutí vedení města Havelková odůvodnila takto: „Stávající zájemci, kteří se přihlásili, nedodali potřebné informace, které město žádalo." V tu dobu Havelková prohlásila, že město má velký zájem rozlehlý areál prodat. Přesto však na prodej nijak nespěchá.

To naznačila v minulosti také radní Ewa Chmelíková. „Prodej areálu sanatorky je už tak dlouhodobou záležitostí, že není třeba jej uspěchat," řekla Chmelíková.

Kostelec n. Č. l. Prodej bývalé zemské nemocnice jistě ztěžuje také fakt, že by zde mělo opět vzniknout zdravotnicko sociální zařízení. Tato slova v minulosti potvrdil také starosta Kostelce, Jan Svatoš. Také vyvrátil, že by zde mohla vzniknout například nákupní zóna. Touto podmínkou se však velice zmenšuje kruh potencionálních investorů, kteří by možná velký areál s mnoha budovami mohli využít k jiným účelům.