Z jednadvaceti zastupitelských mandátů jich uskupení SNK Naše Pečky získalo devět. Kandidátku vedla Alena Švejnohová, která má z úspěchu radost. „Naše vize a plán zaujaly spoustu lidí. Věděli jsme ale, že naše vize je nová a dává smysl v tomto městě s jeho možnostmi a doufali jsme ve skvělý výsledek,“ řekla.

Současně si ale lidé ze SNK Naše Pečky podle jejích slov pokorně uvědomovali, že jsou nová skupina. „Nerecyklovaná skupina, jak bych řekla. Proto jsme přistupovali k výsledku s velkým očekáváním. Byli jsme ale připraveni, že se nám třeba nepodaří vzbudit tak velkou důvěru, jako se podařilo. Za to jsme rádi,“ uvedla. Uskupení je podle jejích slov připraveno hovořit o spolupráci napříč stranami, povolební vyjednávání teprve začínají.

Strana ODS, která v Pečkách poslední tři období vládla, získala „pouze“ pět mandátů. Třebaže to strana podle lídra kandidátky Milana Palusky nebere jako zklamání, uznává, že vítězem voleb prostě nejsou. „V rámci celorepublikové ODS to je výsledek, myslím, dobrý, ale byli jsme v Pečkách zvyklí na něco jiného,“ řekl Milan Paluska.

S vítězem voleb SNK Naše Pečky vedli jednání ještě v neděli. „První schůzka se má odehrát v neděli odpoledne, pak budeme vědět více. Nejsme vítěznou stranou, čekáme, s čím přijde vítězné uskupení,“ dodal.

Ve hře jsou ale tři mandáty KSČM a po dvou mandátech uskupení Pečky Pečákům a ČSSD. Jak bude výsledná koalice vypadat, se teprve ukáže.