„Silnice byly se zvýšenou opatrností sjízdné, pokrýval je rozbředlý sníh," popsala policejní mluvčí Martina Fejfarová s tím, že včerejší ráno přineslo jen jednu drobnou dopravní nehodu. Přesto policie nabádá, a to i do dalších dnů, k opatrné jízdě na kluzkém povrchu.

Obdobně hovořili také hasiči, kteří vyjížděli hlavně během večerních a nočních hodin, tedy ze středy na čtvrtek. Tiskový mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel upozornil, že většinou hasiči vyjížděli k technické pomoci. „Zvýšil se počet výjezdů k transportu pacientů," řekl tiskový mluvčí s tím, že po celém Středočeském kraji vyjížděli hasiči k transportu pacienta třikrát více než obvykle. Na Kolínsku hasiči vyjeli pomoci dvakrát.

Další technická pomoc se týkala vyprošťování většinou nákladních automobilů, které vzhledem k náledí a sněhu blokovaly silnice.
V závějích uvízl ve středu ve večerních hodinách také osobní automobil nedaleko Dobrého Pole. „V autě cestoval také syn řidiče, který je autista, tím byla situace složitější," vysvětlil Jaroslav Gabriel. Podle jeho slov vjel řidič na silnici, která se v zimě neudržuje. Záchrana tak byla mnohem složitější. Hasiči se na místo dostávali třicet minut.

V Kostelci nad Černými lesy úřadoval silný vítr. Nejspíš ten zapříčinil uvolnění plechu na střeše jednoho z místních domů. Dobrovolní hasiči vyjeli na místo, aby plech zajistili. Visel totiž nad chodníkem a ohrožoval případné chodce.