Po dobách, kdy se Kolínu často povedlo najít stavební firmy až na několikátý pokus, protože se do výběrových řízení žádné nehlásily, se nyní docela daří. Na rozšíření komunikace v ulici K Vinici se přihlásilo osm zájemců. Vítězná firma nabídla cenou 2,8 milionu bez daně. Nastoupit by měla podle slov starosty Michaela Kašpara co nejdříve.

Během prací bude zachovaný průjezd do celé lokality. „Musí. Žádná jiná alternativa ani není. Nebude to úplně ideální, ale ono to není ideální ani dnes, když se tam vejde jedno auto,“ říká starosta. Právě velmi úzká silnička, která vede do lokality, která se stále rozrůstá, je nyní důvodem, proč stavební úřad nechce vydávat stavební povolení na další domy. A o výstavbu je na Vinici stále zájem.

Od 1. února nastupuje v Kolíně nový provozovatel městské hromadné dopravy. Brzy poté hodlá město řešit, aby autobusy zajížděly i na Vinici. „Rozhodně ale nechceme, aby projížděly mezi rodinnými domy,“ předesílá místostarosta Michal Najbrt. „Stávající ulice jsou opravdu určené k tomu, aby lidé dojeli ke svým domům a parkovali tam, nikoli k tomu, aby tam zajížděla doprava,“ dodává místostarosta. Město chce proto vybudovat nad satelitem obratiště tak, aby autobusy jezdily jen po rozšířené silnici tam a zpět.