Pro účast v městských hlasováních stačí vyplnit on-line registrační formulář. Nezabere to víc než tři minuty. Zaregistrovat se lze také osobně na registračních místech, jimiž je Městské informační centrum Kolín v ulici Na Hradbách a Městský úřad Kolín na Karlově náměstí.

V online registraci zájemce vyplní e-mail, adresu, datum narození a telefonní číslo. Poté obdrží ověřovací e-mail, v němž pouze potvrdí svou adresu a zájem zapojit se do systému. K tomu je potřeba pouze jednoduše kliknout na odkaz Zapojit se.

Aplikace běží na všech moderních prohlížečích a již teď dostávají Kolíňáci možnost rozhodovat online. „První příležitostí, jak novou aplikaci otestovat, je anketa Sportovec města Kolína 2017, ve které lze hlasovat do 15. ledna,“ upřesnila k rozjezdu aplikace Iva Blümelová. Už nyní místní mohou online hlasovat v kategorii družstev a jednotlivců.
V aplikaci jsou připravené dva typy hlasování – lehčí a zásadní témata.

U témat obecnějších (lehčích) může hlasovat každý. Do zásadnějších týkajících se dění ve městě se mohou zapojit pouze občané, kteří se přihlásili přes registrační formulář, jsou starší 15 let a mají trvalé bydliště v Kolíně.

Při online registraci nemusí zájemce nikam chodit, ale celý proces může trvat třeba i několik dní. Po vyplnění formuláře musí příslušný pracovník úřadu ověřit platnost zadaného trvalého bydliště.

Nová stránka jistě nezůstane bez zájmu lidí. „Určitě se na to podívám,“ řekl třeba Pavel Šimon, který věří, že nebude jediný. „Myslím, že třeba jenom ze zvědavosti na to určitě koukne spousta lidí,“ dodal.

Během prvních několika hodin fungování aplikace se zaregistrovaly více než dvě desítky. Někteří obyvatelé ale mají obavy z praktičnosti hlasování. „Co budou ta zásadnější témata?“ zamyslela se třeba Kateřina Pokorná. „Když to bude třeba hlasování o tom, který chodník se má opravit dřív, tak dostane víc hlasů ten v ulici, kde bydlí víc lidí, ale třeba nebude ještě tak špatný a na jiném konci města to bude úplná hrůza. Lidi se budou brodit přes bláto, ale bude jich méně, takže ve výsledku bude i méně hlasů,“ podotkla.

Zda se její obavy potvrdí, nebo se ukáží jako liché, ukáže až čas. V tuto chvíli zatím v kategorii zásadnějších témat není žádná anketa.