Proto se stejný zájezd uskuteční znovu, tentokrát v sobotu 13. června ve spolupráci s Polabským muzeem v Poděbradech.

Přihlašovat se mohou všichni zájemci z Kolínska a Nymburska, a to přímo v Polabském muzeu v Poděbradech. Při objednání na výlet je třeba nahlásit rodné číslo z důvodu uzavření cestovního pojištění. Kapacita výletu je omezena na 50 účastníků, přes pětadvacet míst už je obsazených.

Průvodcem bude opět kolínský cestovatel Roman Šulc a v Polsku pak česky mluvící místní průvodce Wojciech Zalewský. „Během exkurze se podíváte do kdysi druhého největšího města Českého království, kde se zachovalo překvapivě mnoho českých stop v podobě památek připomínajících dlouhou společnou historii," říká Roman Šulc.

Účastníky výletu čeká pohodlná cesta vlakem z Kolína (od Nymburka i zpět přípoje) do Vratislavi a zpátky s odjezdem v 5,23 hodin (sraz v hale nádraží v pět hodin) a návratem ve 21,25 hodin. V ceně je zahrnutá doprava, pojištění, průvodce a hromadná doprava ve Vratislavi.

„Pokud jste ještě nikdy ve Vratislavi nebyli, pak věřte, že její krásou budete doslova okouzleni. Nádherné historické město na ostrovech řeky Odry podle pověsti založil český kníže Vratislav I. a pak od roku 1335 až do roku 1742 byla Vratislav jedním z nejvýznamnějších center zemí Koruny České. Spousta středověkých kostelů, nádherná gotická radnice na Rynku, barokní univerzita, královský zámek a další památky čekají na vaši návštěvu. Speciální prohlídková trasa Po českých stopách trvá tři hodiny, poté bude následovat rozchod a individuální program," popsal Roman Šulc.