"Ve středu 10. listopadu proběhla pokládka obrusné vrstvy vozovky mezi odbočkou na Kaňk a na Starý Kolín. To nám umožní, abychom tento přibližně 700 metrů dlouhý úsek uvedli dnes do provozu v režimu předčasného užívání stavby. Pro řidiče to znamená, že zde v tomto roce končí kyvadlově řízená doprava," uvedl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Martin Buček.

Práce ještě budou probíhat i v následujícím období, protože je třeba ještě dokončit například vodorovné dopravní značení nebo práce na propustcích. Nicméně se již bude jednat o krátkodobá a lokální omezení.

Z přeložky ropovodu Družba kvůli výstavbě silničního obchvatu Církvice.
PODÍVEJTE SE: Za 18 hodin vytlačili 4000 tun ropy aneb jak se překládá Družba

"Letos na podzim se nám podařilo opravit úsek v délce přibližně dva kilometry mezi odbočkou na Starý Kolín a odbočkou na Hlízov. V příštím roce na nás čeká zbývající část úseku od Hlízova po mimoúrovňovou křižovatku Nové Dvory, ve kterém opravíme další dva kilometry. Předpokládáme, že tyto práce bychom zahájili již v dubnu 2022, kdyby se do inkriminovaného úseku silnice I/38 opět vrátí i dopravní omezení v podobě kyvadlově řízeného provozu jedním jízdním pruhem," doplnil Buček.