Za čím vězí váš úspěch v soutěži Hospůdka roku 2013?
Myslím si, že za vzrůstající oblibou naší restaurace stojí hlavně poctivá práce a nekonečné úsilí. Jsme nová restaurace, která je v provozu teprve něco málo přes rok, a i když to nebylo lehké, podařilo se nám postavit stabilní a spolehlivý tým, který má zkušenosti a je na dobré profesní úrovni.

Tímto děkuji celému našemu personálu za poctivou práci v nelehkém provozu a za jejich profesionální nasazení. Hosté určitě oceňují i vstřícný a milý přístup servisu a hlavně kvalitní, poctivou českou kuchyni. Menu se snažíme sezónně obměňovat a používat jen kvalitní suroviny, většinou od místních dodavatelů.

Za úspěch vděčíme hlavně našim příznivcům, stálým zákazníkům, ale i hostům, kteří k nám přišli poprvé, a přesto se rozhodli pro nás hlasovat. Těm všem patří velké poděkování, které je pro nás závazkem pro neustálé zkvalitňování našich služeb.

Věřte, že je to pro nás důležitá motivace a pokud budu maličko neskromná, tak snad i vodítko, že jdeme správným směrem. Zároveň jsme oběma nohama na zemi a víme, kolik práce máme ještě před sebou.
Zatím se nám od hostů vrací v drtivé většině pozitivní ohlasy, ať již přímo v restauraci, nebo později v referencích na webových stránkách.

Čím se odlišujete od ostatních restaurací?
Určitě se lišíme prostředím. Je to citlivě restaurovaný venkovský statek, kde je zachováno mnoho původních historicky cenných prvků v klidné vesničce Křečhoř. Pomalu si nachází své příznivce, kteří se rádi najedí v pohodové domácí atmosféře.

Také atrium ve dvoře je návštěvníky oceňováno hlavně při akcích rodin s dětmi, nebo při možném sportovním vyžití. Protože jsou právě děti našimi častými návštěvníky, je pro ně připravena rozsáhlá nabídka atraktivních a přitom ryze dětských jídel.

Věřím tomu, že se odlišujeme také osobním přístupem ke každému hostovi a kvalitou podávaných jídel. Nedávno naši zaměstnanci absolvovali baristické zkoušky, a tím jsme mohli rozšířit a zkvalitnit nabídku kávy.

Jaké je u vás nejvyhledávanější jídlo?
Nejčastěji si u nás hosté dávají ze stálého menu vcelku pečenou vepřovou panenku s mačkaným bramborem, kapustou a dijonskou omáčkou. Překvapuje nás, že návštěvníci restaurace se tak trochu bojí ochutnat nové pokrmy, například hovězí líčka apod. I když konceptem restaurace je moderní česká kuchyně, občas se vracíme pro velkou oblibu i k jídlům jako např. domácí burger.

Ale těší nás, že spousta lidí přijde na aktuální tematické menu, jako byl například Svatý Patrik, Valentýn, nedávný Halloween či Svatý Martin. Menu na tyto akce je vždy pečlivě sestaveno naším šéfkuchařem a zároveň se snažíme o snoubení chutí s vhodnými nápoji, většinou sommelierem doporučenými českými a moravskými víny. Hosté mají možnost vidět fotografie jídel ještě před akcí na našem webu.

Nabízí restaurace i jiné než kulinářské zážitky?
V atriu je k dispozici pétanque, badminton, ping-pong a děti si mohou zahrát fotbálek. V letních měsících návštěvníci ocení i zapůjčená lehátka nebo piknikové deky a po dobrém obědě mohou odpočívat na udržovaném trávníku. Součástí restaurace je dětský koutek a v případě větších akcí také playstation zone.
Pravidelně také pořádáme akce, kde se kromě výborného jídla „podává" i aktivní zábava v podobě soutěží nebo vyrábění, což oceňují hlavně rodiče s dětmi.

Pro dospělé probíhají během roku akce jako např. Moravský salon vín s řízenou degustací a ochutnávkou burčáku apod.

Díky našim prostorám můžeme nabídnout i netradiční místo pro svatební den, několik svateb se u nás již konalo a myslím, že kromě spokojenosti si svatebčané odnášeli i hezké vzpomínky.

Chystáte něco zvláštního na období adventu?
Ačkoliv je u nás advent spíše ve znamení firemních večírků, opakujeme rádi loňskou, velmi příjemnou akci – Mikulášské pečení perníčků, čímž bych ráda všechny srdečně pozvala.

Zatímco rodiče si v předvánočním shonu rádi posedí u dobrého jídla nebo kávy, náš personál zatím s dětmi vyrábí svícínky a peče v restaurovaných kachlových kamnech perníčky, které si pak ozdobí. Následně si děti od Mikuláše, čerta a anděla odnesly domů balíček sladkostí.

Touto cestou bych ráda pozvala vaše čtenáře do naší restaurace, třeba jen na kvalitní kávu s naším domácím dezertem, který v zimních měsících připravujeme v původním kachlovém sporáku přímo v restauraci a jeho vůně se nese celým objektem.