„Zakázka byla vyhlášena na nástavbu odborných učeben pro Základní školu Mnichovická, půdní vestavbu na Základní škole Kmochova a přístavbu nového pavilonu mezi 1. a 7. základní školou,“ potvrdil místostarosta Michael Kašpar.

Pavilon poslouží zejména na technické učebny, dílny, matematickou gramotnost či na přírodovědné vzdělávání.

Projekty jsou to vskutku finančně náročné. „Celkově se jedná o investice přibližně za šedesát milionů korun, z čehož devadesát procent tvoří dotace,“ uvedl místostarosta.

Dalších úprav se dočká i Žerotínský palác, peníze na něj poputují z programu regenerace městských památkových rezervací. „Letos jsme v programu byli velmi úspěšní. Byla nám přidělena alokace 2,90 milionu korun, které půjdou do oprav, rekonstrukcí a restaurátorských prací v městské památkové rezervaci,“ řekl Kašpar.

A právě z těchto peněz se využijí dva miliony korun na rekonstrukci krovů a střechy paláce. „V tuto chvíli se řeší dopracování projektu, spolupráce s památkáři a s Národním památkovým ústavem. Projekt je rozdělen do dvou let,“ poznamenal místostarosta.

„Ty dva roky bychom chtěli využít k přípravě rekonstrukce interiéru paláce. Vnějškově budeme mít rekonstrukci za sebou, fasáda, nádvoří, osvětlení hotové. Vnitřek zámku stále nežije, a nápadů na využití by se našlo mnoho, obecně zejména kulturního rázu,“ doplnil starosta Vít Rakušan.