Bedlivému oku místní ochranky ale neuniklo, že ženština si cosi strčila do kabelky a neměla se k tomu, aby za zboží zaplatila. „Pracovník naší ostrahy ženu vyzval, aby mu ukázala obsah kabelky. Ta však odmítla,“ uvedla pracovnice Billy. Poté došlo ke vzájemnému přetahování před zraky několika svědků.

Zaměstnankyně zalarmovaly městskou policii. Na strážníky ale grácie čekat nehodlala. „Ještě před naším příjezdem utekla,“ uvedl operační z městské policie. Kabelku tam nechala. „Mimo cigaret a dvou našich gelů na vlasy a jednoho sprcháče v ní nic nebylo,“ nastínila pracovnice s tím, že po dokladech nebylo v kabele ani památky. „Pár dní si ji tady necháme a pak ji vyhodíme. Doslova se štítíme na ni sáhnout,“ uzavřela.

 

„Pusťte mě! Nic jsem neukradla!“

Divoká manželská hádka? Nebo snad pokus o znásilnění za bílého dne? Ve čtvrtek krátce po deváté hodině ranní byl právě takový první dojem ze scénky před supermarketem Billa. Jenže stačí chvíli poslouchat emocionální dialog a je jasno. Zlodějka a zřejmě ochranka obchodu.

“Pusťte mě. Co si to dovolujete,“ křičí mladá pohledná dívka v upnutých džínách a červeném tričku s hlubokým výstřihem.

“Půjdete se mnou. Ukažte, co to máte v té kabelce,“ kontruje muž s dlouhými vlasy svázanými do culíku. Lidé se zastavují, z Billy sprintují ven dvě prodavačky. Jedna z nich drží u ucha mobilní telefon, zřejmě volá policii. Chlapík konečně vítězí v přetahované a vítězně loví z kabelky šampon. „A co je tohle?“ ptá se dívky. „To je moje,“ odpovídá ona. Na výzvu zaměstnankyň prodejny však nereaguje. „Pojďte s námi, jestli to je skutečně vaše, vysvětlíte to městské policii.“ Slečna skrývá tvář do dlaní a s nadávkami deroucími se jí z úst mizí mezi paneláky. Kabelka, nekabelka.

očitý svědek