„Čekala jsem na vlak domů a najednou okolo mě proběhli dva potkani. Pořádně vypasení,“ popsala Božena Škrlová z Peček. Není však jediná. „Moje sousedka mi říkala, že se jí stalo totéž. Navíc dceři přeběhl přímo u nohy. Od té doby se ze zastávky štítí jezdit,“ dodala Škrlová.

Deratizaci ve městě má na starosti firma, která uspěje ve výběrovém řízení. Radnice však o přemnožení potkanů neslyšela. „Ke mně se informace o tom, že by se na železniční zastávce měli přemnožit potkani, nedostala. Výběrové řízení na deratizační firmu se už uskutečnilo. Byl vybírán nejen deratizátor, ale i firma, která bude řešit otázku přemnožených holubů a další související otázky. Tedy i tuto,“ uvedl místostarosta Kolína Pavel Hoffmann.

O problému s přemnožením hlodavců neví ani kolínští hygienici. „Nevíme o tom. Deratizace se však musí provádět pravidelně. Ale tu má na starosti město,“ podotkla Zdeňka Jágrová, vedoucí kolínské hygieny. Námi oslovení lidé spekulují o tom, že na vině je blízký dům, v němž jeho majitelé chovají hojné zvířectvo. „Jejich krmivo je pro potkany skvělá pastva,“ řekl jeden z cestujících. Když jsme se v úterý 12. června odpoledne u domu pokoušeli majitele kontaktovat, nikdo neotvíral.