Návštěvníci pražské zoo mohou vyrazit nejen za zvířaty. K vidění jsou tu i fotografie Sahary Nymburáka Marka Velechovského. Ten vloni na jaře strávil osmnáct dní na zoologické expedici v Maroku.

Fotografie Sahary právě z této cesty jsou vystaveny ve vzdělávacím centru u vchodu. Letní prázdninové měsíce jsou tu věnované totiž právě pouštím v Africe.

K vidění je tu zhruba dvacet snímků. „Jedna z fotografií je velkoformátová, zhruba jeden a půl metru,“ řekl Marek Velechovský.

Fotograf a pedagog si ze své cesty přivezl kromě fotek i řadu zážitků. „Stát na písečné Sahaře byl pro mě největší zážitek. To je takové fotogenické místo, úžasné barvy. Písek zabírá jen malé procento pouště. Klasická Sahara jsou kameny a skály, ale ta písečná část je opravdu nádherná. Třeba jsme si také na Sahaře zajezdili na snowbordu,“ řekl po návratu v rozhovoru pro Nymburský deník Velechovský.

Zavzpomínal ale třeba také na to, jak výprava zmokla na poušti, kde pršelo asi po dvaceti letech. „Viděli jsme rozkvetlou poušť. Byl to naprosto úžasný zážitek,“ dodal.

Kdo je zvědavý na to, jak rozkvetlá poušť vypadá, má možnost do konce srpna. Návštěvníci mohou také zjistit, že poušť není jen písek, ale že tu žije řada zvířat, a to i takových, které by na poušti nehledali .