„Značka omezení rychlosti na 70 kilometrů v hodině je k smíchu nebo spíš k pláči. Při cestě z Kolína je snadno přehlédnutelná mezi spoustou reklamních tabulí. A nápis na silnici? Když řidič přehlédne auto, což pak takový nápis,“ poznamenala příbuzná manželské dvojice, zraněné při poslední autohavárii. Situaci by podle názoru řidičů řešil odbočovací pruh nebo jen rozšíření silnice tak, aby bylo možné vyhnout se odbočujícímu autu. „Jak dlouho už se o tom mluví? Zkrátka dokud tam nehavaruje někdo vlivný nebo autobus plný školáků, tak se asi nic dít nebude. A těm, kteří tu chtějí odbočit, nezbyde nic jiného než daleko před odbočením sešlápnout plyn, a ujet tak koloně jedoucí za ním a získat čas na bezpečné odbočení, nebo naopak ve značném předstihu dát směrovku a celou kolonu zbržďovat. Nebo jet raději rovně!“ hněvala se žena. „Já osobně používám druhou variantu a blikám, s trochou nadsázky, už skoro od Šťáralky,“ řekl řidič Milan Stehlík.

„Na odstranění střetových míst a úseků častých nehod byl vypracován speciální integrovaný systém financování,“ předeslal Zdeněk Mečíř z Ředitelství silnic a dálnic. Pokud vše dobře půjde, podaří se tuto silnici zanést do plánu a přípravy na příští rok, povede se vykoupit pozemky a budou na tyto účely ve státním rozpočtu peníze, mohlo by k rozšíření o odbočovací pruhy dojít v roce 2009. Vykoupení pozemků obnáší zhruba sedmimetrový pás, v němž ovšem navíc vedou takřka všechny sítě včetně optického sdělovacího kabelu.

V dlouhodobém výhledu se uvažuje i o přeložce této silnice, což v praxi znamená její narovnání a odstranění falešných horizontů, v nichž se při předjíždění před řidičem znenadání vyhoupne v protisměru vozidlo a nebezpečí střetu je v okamžiku nasnadě.

Zároveň by se měla komunikace rozšířit na čtyři jízdní pruhy. V této chvíli je ale tento krok spíše hudbou budoucnosti. Jako přednostní lze označit akce jako obchvat Kolína, Mělníku, Nymburka a dalších měst, protihluková opatření v Jaselské ulici v Kolíně, ale třeba také v Benešově, Kladně, Příbrami či Mladé Boleslavi, což jsou v součtu stamilionové položky.