Již několik let tam pravidelnou údržbu sudů berou trochu jako společenskou záležitost a připravují setkání nazvané Kostelecké vykulení.

Už dnes od dvanácti hodin mohou do pivovaru přijít zájemci o hořce sladký mok, ale i ti, které spíše zajímají stará a tradiční řemesla…

Bednářští mistři Láďa Bešťák a Jára Šesťák názorně předvedou co jejich řemeslo obnáší a jak je náročné.

Zároveň ukáží, že neovládají jen práci se dřevem, ale třeba i se železem a dalšími materiály.

Součásti celodenního programu je i možnost prohlídky jinak nepřístupných prostor starého pivovaru, návštěvníci uvidí, jak pokročily náročné opravy a rekonstrukce budov, kde je již v provozu zájezdní hospoda a připravuje se rozsáhlé pivovarské muzeum.

„Asi nejzajímavější je polygonální mlat, který je již skoro jako nový,“ vypráví Milan Starec. „Podařilo se nám ho opravit i proto, že jsme na něj získali dotace, ale jinak většinu oprav financujeme z vlastních zdrojů,“ podotýká.

Sobotní setkání zájemců o historii pivovarnictví se neobejde bez mnoha doprovodných akcí. Na velkoplošné obrazovce se podívají na filmy Dařbuján a Pandrhola, uvidí i klasické Hrabalovy Postřižiny. Prohlédnou si zajímavé automobilové veterány a večer na ně čeká zábava spojená s pivovarskou tombolou a bohatým občerstvením.

Pořadatelé myslí i na děti a připravili pro ně staročeský kolotoč a nafukovací hrad a spoustu dalších zajímavých atrakcí.