Nikdo z řad čelních představitelů kolínské ODS, tedy ani starosta Jiří Buřič, ani radní a poslanec Ondřej Plašil tuto informaci včera na náš přímý dotaz nepotvrdil. „Podle mých informací neexistuje ani náznak koaličního střetu. Na některé věci sice máme jiné názory, ale v rámci čistých pravidel hry,“ podotkl lékař a bývalý zastupitel Petr Volšanský (SNK–ED), stranický kolega současného místostarosty Pavla Hoffmanna.

Volšanský zároveň poznamenal, že okolnosti chystaného prodeje TSMK jsou nešťastné. „V očích veřejnosti se současná radnice dostala do svízelné situace. Nelíbí se nám způsob, jakým k privatizaci přistupuje. Vypadá to velmi neprůhledně. Ale že je třeba technické služby prodat, je jasné. Nic jiného radnici vlastně ani nezbývá. Kolín je hodně zadlužený, už není kde brát,“ řekl Volšanský.

Možný rozkol v koalici našemu Deníku naznačil šéf kolínské ČSSD Marek Semerád s tím, že jeho stranu kontaktovali někteří radní z řad nečlenů ODS. „V koalici s ODS vládne pnutí. Není vyloučen rozpad,“ řekl doslova a zároveň vyjádřil pobouření nad způsobem prodeje této společnosti, který označil jako netransparentní.

Stejně jako zástupce další opoziční strany František Ledvina (KSČM) hovoří o tom, že privatizaci „odskáčí“ hlavně obyvatelé Kolína zdražením služeb. Dosud totiž na nich žádná firma nechtěla vydělávat, což se po privatizaci tříčtvrtečního podílu nejspíš změní.

Způsob prodeje TSMK podle Semeráda vyvolává domněnku, že vše je připraveno pro předem zvoleného favorita. O těchto spekulacích informuje náš deník již od minulé soboty. Proti tomu, že radní do neveřejné soutěže na prodej části TSMK pozvali jen některé firmy, se ohradili obři na poli nakládání s odpady typu .A.S.A. či Marius Pedersen a. s. Ani jedna z těchto zavedených firem oslovovací dopis nedostala. Zástupce .A.S.A. se navíc ostře ohradil proti výrokům radního a poslance Ondřeje Plašila, který řekl, že firma v minulosti nabídla pouhých 13 milionů korun. „To bylo ale za jiných podmínek a nikoliv za majoritní, nýbrž za minoritní podíl,“ informoval Jiří Bigas ze společnosti .A.S.A.

Reagovat na toto prohlášení Ondřej Plašil včera nechtěl s odvoláním na právní zástupce města a oficiální prohlášení města.

Více informací naleznete zde: kolinsky.denik.cz/zpravy_region/region_tsmk20070830.html