Zápolil ve čtyřech disciplínách

V Kadani se soutěžilo ve čtyřech disciplínách, jako první bylo přesekávání stojícího kmene. „Je to má nejoblíbenější disciplína,“ přiznal Aleš Svoboda. Dále pak řezání motorovou pilou, sekání ležícího kmene a na konec řezání ruční pilou takzvanou kaprovkou. Po sečtení výsledného času se kolínský strážník umístil na prvním místě.

Úspěch je o to větší, že se o tento sport začal zajímat přibližně před čtyřmi lety. „Závodně se mu věnuji zatím druhým rokem,“ upřesnil.

V loňském roce obsadil 4. místo na národním finále České republiky. Aleš Svoboda se různým sportům věnuje od dětství, ale nakonec zvítězilo dřevorubectví, kterému se samozřejmě chce věnovat i nadále.

K tomuto sportu ho přivedl článek v novinách, poté si začal shánět informace a nakonec se přihlásil do tréninkového kempu dřevorubců, kde se šest dní trénuje a poslední den se závodí. Poté už následovaly první úspěchy.

Úspěch v dobrém zaskočil i celou městskou policii. „Výkon našeho kolegy nás překvapil a zároveň potěšil. K městské policii nastoupil před třemi měsíci, předtím pracoval na Městské policii Praha. Většina kolegů ani netušila o zajímavém a netradičním koníčku Aleše Svobody,“ podotkla Renata Krutská z městské policie.