„V době pádu stropu byli v bývalém kravíně dva Romové, švagři. Řezali železo. Jenže narušili nosnou konstrukci a strop ztratil oporu. Matka jednoho z mužů, ač nic nedělala a jen přihlížela, paradoxně jako jediná utrpěla těžké zranění,“ uvedl zdroj blízký policejnímu vyšetřování. Švagři měli větší štěstí. Jeden utekl, druhého sice cihly a suť zavalily, ale vyvázl jen s tržnou ránou na hlavě.

Případ však nabízí další zajímavosti. Železo řezali oba muži takzvanou karboflexkou, kterou si den předtím půjčili v půjčovně s nářadím v Kolíně. „Použili přitom občanský průkaz jiného příbuzného,“ podotkl náš zdroj.

Karboflexka bude navrácena do půjčovny. Náš deník přitom zajímalo, jak se v půjčovnách zneužití nářadí brání. Prý je to problematické. Zákazník nemusí uvádět, na jakou činnost bude zařízení potřebovat. „My se ptáme jen v případě, že sám neví, jaký typ nářadí potřebuje,“ vysvětlila Ladislava Vaňhalová z půjčovny elektrického nářadí na Riegrově náměstí v Kolíně.

Nyní se bude zkoumat míra zavinění obou mužů ve vztahu ke zranění ženy a podezření z pokusu krádeže a poškozování cizí věci. „Případ ale zatím šetříme jako ublížení na zdraví, za což hrozí odnětí svobody až na dva roky,“ podotkla policejní mluvčí Petra Čimová.

Objekt statku, který patří městu, musel být po neštěstí dle nařízení statika zbořen.