Poškozený musí ještě na jednu důležitou operaci

Letos v dubnu měli oba mladíci bezdůvodně brutálně fyzicky napadnout na sedlecké pouti pětadvacetiletého Jaroslava Doležala z Radovesnic II.
Ten utrpěl vážná poranění hlavy, která jej přímo ohrožovala na životě. Jako zázrakem vyvázl živý.

„Stále jsem ale v pracovní neschopnosti a příští středu mě čeká operace hlavy, při níž by mi lékaři měli srovnat propadlou lebeční kost,“ řekl našemu deníku postižený, který by měl při zahajovacím líčení soudu převyprávět svůj příběh s málem tragickým koncem.

Najednou mě zkopli k zemi a dupli na hlavu

Jaroslav Doležal se z bezvědomí probral až v nemocnici na Vinohradech, kde mu specialisté zachránili život. Později si poležel ještě v nemocnici v Kolíně. „A proč se to stalo? Vůbec nevím. Najednou mě jeden z nich kopnul do hlavy, upadl jsem a pak mi na hlavu dupli. Víc si nepamatuju,“ uvedl poškozený.

Policie tehdy zjistila, že na sedlecké pouti neřádili jen dva, nýbrž tři výtečníci. Ten třetí bude ale podle našich informací souzen zvlášť v rámci jiného případu jiným senátem. „Já se budu zabývat pouze skutkem dvou obžalovaných,“ potvrdil nám předseda kutnohorského soudu Ivo Zelinka.

Poškozený nebyl jen jeden, schytali to i další dva

Agresivní mladíci ono osudné Pondělí velikonoční nenapadli podle policistů jen Jaroslava Doležala. Ještě předtím si vyhlédli jiné dva náhodné kolemjdoucí mladé muže. „Napadli je pěstmi do obličeje,“ popsal už v dubnu pro náš deník kutnohorský policejní mluvčí Daniel Votroubek. Napadení museli být s poraněním hlavy ošetřeni v kutnohorské nemocnici.

Druhý, mnohem šílenější atak se uskutečnil o několik desítek minut později.

Jak byste potrestali bezdůvodné násilí?

Martin Bohatec, 17 let, student

Takovým lidem bych nejraději usekl ruku nebo bych je celý den vláčel za autem. Takové chování je neomluvitelné.

Tereza Bílková, 17 let, studentka

Já bych je za bezdůvodné násilí poslala do vězení, protože takoví lidé nemají na svobodě co dělat.

Hana Švarcová, 58 let, úřednice

Nevím přesně jak, ale možná někdy i stylem oko za oko, zub za zub.

Tereza Syrová, 21 let, studentka

Udělila bych jim nějaký trest nebo pokutu, a pokud by dotyčného zranili více, tak bych viníka poslala do vězení nebo na veřejně prospěšné práce.

Tomáš Gygal, 32 let, automechanik

Já bych je všechny potrestal stejně. Zaslouží si to samé, co provedli. To přece není normální, aby někdo někoho bezdůvodně napadl.