Nejprve na Nymbursku. Tam se srazily dva osobní vozy poblíž Nouzova u Chotěšic. Jediného zraněného – 21letého muže s vážným poraněním hrudníku a břicha – odvezl vrtulník na traumacentrum nemocnice Na Bulovce. Po třinácté hodině pak mezi Lysou nad Labem a Starým Vestcem havarovalo auto s celou rodinou. Pětatřicetiletá žena utrpěla částečnou skalpaci hlavy. Osmatřicetiletý muž v psychickém šoku a osmiletá holčička skončili s oděrkami na pozorování v kolínské nemocnici.

Uplynula sotva hodina a záchranáři spěchali k dalšímu velkému maléru. Tentokrát na Mladoboleslavsku. Na železničním přejezdu v Malé Bělé se tam srazil osobní vlak s autem, ve kterém seděli otec se synem. „Čtyřiačtyřicetiletý řidič utrpěl vážné poranění hrudníku a lékař měl podezření na zranění hlavy,“ konstatovala Nina Šeblová ze záchranné služby s tím, že liberecký vrtulník pacienta dopravil na traumacentrum v Liberci. Devatenáctiletý mladík, který krvácel z nosu a stěžoval si na bolest hrudníku, byl převezen na úrazovou ambulanci nemocnice v Mladé Boleslavi.

Naopak předchozí nehoda na železničním přejezdu, k níž došlo v sobotu dopoledne přímo na okraji Mladé Boleslavi, sice vyhlížela hodně dramaticky, ale obešla se bez velkých malérů. Záchranáři i hasiči málem nevěřili svým očím.

Z vraku auta, které lokomotiva doslova sešrotovala, vylezl řidič jen s natrženou bradou, zhmožděninami předloktí, bérce a hrudníku.

Poměrně šťastně dopadla v sobotu dvě a půl hodiny po poledni také nehoda u Dlouhé Lhoty na Příbramsku, kde havarovala 33letá řidička se dvěma dětmi a při nehodě si pohmoždila hrudník. Kluci ve věku 8 let a 4 roky byli v pořádku; do příbramské nemocnice je záchranáři převezli jen pro jistotu na pozorování.

Havárie tak dopadla podstatně lépe než obdobná bouračka, k níž došlo před týdnem v obci Střednice na Mělnicku. Dvouletý chlapec, jehož usedavý pláč na neštěstí upozorňoval, sice vyvázl s tržnou rankou na hlavě, žena zaklíněná za volantem ale podlehla těžkým zraněním.

Tragickou dohru měla také nehoda, k níž došlo na samém počátku prodlouženého svátečně-víkendového volna na Kladensku. Auto se dvěma Libanonci bouralo u sjezdu ze silnice R7 na Slaný. Jeden z mužů zemřel, naopak druhý utrpěl jen lehká zranění. Dokonce dvě oběti si vyžádala úterní nehoda u Vraňan na Mělnicku, kde se srazily dvě osobní auta a kamion. Starší manželé na místě zemřeli, mladší ženu převezl vrtulník do Prahy s mnohočetnými zlomeninami a úrazem hlavy a další zraněná žena středního věku měla poraněné rameno, kyčel a utrpěla otřes mozku.

Vrtulník asistoval také u nehody, která v pátek vpodvečer zkomplikovala dopravu na obchvatu Čáslavi. Zranilo se tam pět lidí – čtyři z nich v dodávce, jíž nedal přednost řidič osobního auta přijíždějící po vedlejší silnici a náraz ji odmrštil na projíždějící kamion. Jednoho z pasažérů z dodávky transportovala helikoptéra do Prahy se poraněním hlavy.

Co záchranáře dále zaměstnalo

bolesti břicha – ponejvíce na Příbramsku, Berounsku, Kladensku a Rakovnicku

psychické problémy – ve větší míře na Kolínsku a Kladensku

úrazy v opilosti – hlavně na Kolínsku a Nymbursku