Děti už měly dvě samostatné výstavy přímo v regionálním muzeu. O tom, že se setkala s úspěchem, jistě svědčí fakt, že další by se měla uskutečnit v prosinci příštího roku. Pravidelně mají děti z mateřinky společné výstavy s žáky 4. základní školy, v jejímž objektu sídlí, navštěvovaly tu i kurz keramiky.
Díky svým výtvarným schopnostem si děti dokonce i vysoutěžily krásná houpadla v hodnotě 80 000 korun. Předloni se totiž staly vítězi výtvarné soutěže, kde byly tyto atrakce hlavní cenou a dnes dětem slouží na školní zahradě. V další výtvarné soutěži si jako výhru kolektiv školky vybral nábytek, sadu hudebních nástrojů, maňásky.

„Nejsem ale zastáncem vyhraněného zaměření školky,“ říká její ředitelka a jednatelka společnosti v jedné osobě Romana Zalabáková. Děti tedy chodí každý pátek do tělocvičny, zajímavou zkušeností pro ně jistě byly i návštěvy fittnescentra s pro ně netradičními pomůckami a úplně jiným prostředím než klasická tělocvična. Jednou týdne dochází do školky logopedka, nechybí ani anglické hraní, řada výletů, jako například tento týden do ZOO ve Dvoře Králové nebo návštěva dětské knihovny, kde pro ně pracovnice připravily krátké pásmo. Do konce školního roku se chystají ještě na „rodinný“ výlet.

Ačkoli – uvozovky možná nejsou až tak na místě. Celou školku totiž pozvala rodina, jejíž dvě děti mateřinku navštěvují, a která má k dispozici statek s velkou zahradou, kam se vejde spousta zajímavých atrakcí, které zpříjemní letní den. Chybět samozřejmě nebude moci ani loučení s předškoláky, které se letos ponese ve vodnickém duchu. Na 21. června se ve spolupráci se sendražickou školkou chystá Pohádkový les, chybět do prázdnin nebude ani krajské kolo olympiády mateřských škol v atletice.

Bez zajímavosti možná není, že ve školce, která funguje od září roku 2000, učila i manželka bývalého prezidenta automobilky TPCA Chieko Enomoto.