Osudné odpoledne si vyšli na třešně do sadu. To ještě netušili, jaký si pro ně ten den osud připravil překvapení.

„Přelezli jsme menší plůtek a uviděli jsme na zemi kabelku. Žádné doklady v ní nebyly,“ popsala Martina Zimová. Poté se však z blízkého křoví ozývaly podivné zvuky. „Šli jsme se podívat blíž a najednou jsme uviděli nohy vykukující z menší jámy. Všichni jsme se rozklepali,“ pokračovala Eva Konůbková. Poté už podle jejich slov šlo vše automaticky. Zachovali chladnou hlavu a vydali se pro pomoc „Doběhli jsme pro záchranku, která je naštěstí nedaleko místa, kde jsme paní nalezli. Divné ještě bylo, že neměla kalhoty,“ podotkla Martina.

Záchranka pak prochladlou ženu přepravila do českobrodské nemocnice, kde ji hospitalizovali. Podle posledních informací je v pořádku a v pátek 6. července ji pustili do domácího léčení.

A jak se na počínání svých dětí dívají sami rodiče?

„Odpoledne přišla Martina celá ubrečená. Měla jsem strach, co se jí stalo. Všechno mi pověděla. Jsem ráda, že se takto všichni tři zachovali,“ prozradila maminka jedné z dívek Martina Hanušová. Ta se dokonce již setkala s dcerou seniorky. „Podle ní je prý možné, že se starší žena vydala cestovat na jejich bývalou chatu, kterou měli na Vyžlovce, a zabloudila přitom,“ dodala Martina Hanušová.