Jednání lidí, kteří nechali ve Stříbrné Skalici bez stavebního povolení postavit cestu k rekreačním objektům, silně kritizuje jiná početná skupina obyvatel. Jedná se především o lidi, kteří v obci mají chatové objekty. Ti zdůrazňují, že jim nevadí cesta jako taková.

„Protestujeme proti způsobu jednání, jaké používají lidé, kteří cestu nechali postavit. Tedy pan starosta a ostatní,“ říkají.

Starosta Jiří Procházka se k problému raději příliš nevyjadřuje. „Vše je na dobré cestě k tomu, aby nedošlo k porušování předpisu,“ říkal koncem března, kdy byla cesta ještě černou stavbou.

Stavební úřad v Kostelci nad Černými lesy poté uspořádal schůzku, které se zúčastnily obě strany sporu. Následně vydal dodatečné stavební povolení.

Úřad se postavil na stranu tvůrců původně černé stavby

Už v březnu jsme informovali, že v rekreační oblasti u Stříbrné Skalice vznikla načerno postavená cesta. Její autoři, mezi nimiž je i starosta obce Jiří Procházka, se snažili získat dodatečné stavební povolení. Stavební úřad v Kostelci nad Černými lesy, do jehož působnosti Stříbrná Skalice spadá, kvůli celé věci nechal svolat schůzku, na níž se sešli jak původci cesty, tak lidé, kterým vadil nezákonný postup, použitý při jejím vzniku.

„Na cestu už bylo vydáno stavební povolení, takže už se jedná o zcela legální stavbu,“ konstatoval Josef Adámek z kosteleckého úřadu. „Na svolané schůzce se ukázalo, že proti stavbě jako takové nikdo nic nemá,“ dodal. „Vedení obce postupuje nezákonně. Starosta Procházka a pan Adámek jsou přátelé, takže o nějakém sjednání práva nelze vůbec mluvit,“ tvrdí však odpůrci, podle nichž si představitelé obce dělají doslova, co chtějí. „A netýká se to jen zmíněné cesty. Mnoho akcí, které byly prezentovány jako obecní záměr, jsou soukromými aktivitami starosty a spol.,“ tvrdí.