„Pokud přijede víc lidí, nemají šanci se na louku vejít a kde parkovat,“ myslí si studentka ze Sadské.

Konání festivalu schválila radnice. „Akce je oficiálně povolena. Domluvili jsme zesílené hlídky s republikovou i městskou policií. Pořadatelé musí zajistit přítomnost zdravotníků a hasičů. K parkování bude sloužit rozsáhlé parkoviště u jezera,“ uvedla starostka Cecilie Pajkrtová.

„My jsme ve smlouvě uvedli podmínky, například ukončení hudební produkce nejpozději ve tři ráno a začátek nejdříve v devět dopoledne,“ řekla ředitelka Kulturního a informačního centra (KIC) Zdena Hamerová. Právě KIC pozemky v létě užívá a pořadateli je pronajal. Ani šéfová KICu si ale neumí představit, kde budou tanečníci parkovat.

Lidé si nás pletou s technaři, mrzí pořadatele festivalu

Kolem tisícovky účastníků. To je současný odhad pořadatele Lukáše Klokočníka týkající se návštěvnosti víkendového tanečního festivalu u sadského jezera. „Je to jenom odhad. Záleží na počasí a uvidíme, jak zapůsobila masivní kampaň,“ míní Klokočník.

Někteří místní se bojí, že pokud dorazí více lidí, budou mít problémy s parkováním a celkovou kapacitou. „Dost dobře si nedovedu představit, jak se to v takovém případě bude řešit,“ uvedla ředitelka kulturního a informačního centra Zdenka Hamerová. „Pokud by se přilehlé parkoviště zaplnilo, budeme auta posílat k Rybářce,“ má jasno pořadatel.

Zvýšenou pohotovost budou mít policisté i strážníci. „Budeme dbát na dodržování pořádku, ale zakročíme až v případě, že by se na místě porušovaly zákony. Zvýšenou ostrahu budeme mít hlavně v noci,“ řekl strážník Milan Mjartan.

Festival Monoside začne dnes ve čtrnáct hodin na louce u jezera, kde bývala skládka. „Mrzí mě, že většina lidí si nás plete s technaři. Jsme multikulturní festival, zazní tu reggae i hip hop,“ zve případné zájemce Klokočník.

Monoside Fest

PÁTEK 10.8.

Live Stage:

14:00 Inside Kru + Monotones DJs (CZ)
22:20 DJ Tuco + MC Emdee + C.Monts (UK)

DJ Stage:

23:30 Dizlegtic Division (CZ)

SOBOTA 11.8.

Live Stage:

14:00 Unity (CZ)
20:00 Notes From Prague (CZ/USA)

Cinema/Chillout Stage:

18:30 DJka Janiczka

(výběr)

Co říkáte na chystanou akci na jezeře v Sadské?

Božena Poláková:

Já to budu mít z první ruky, bydlím na tom hlavním tahu. Město to povolilo, tak uvidíme, jak to dopadne. Zatím jsem vždycky usnula.

Zdeňek Otta:

Já s tím problém nemám, protože bydlím úplně jinde. Je to dnešní trend. Něco jinýho by bylo, kdyby se festival konal v Bobnicích.

Jaroslav Jansta:

Lidi mi vadit nebudou, mám lidi rád. A pak to bude za Sadskou, tam to nikomu nevadí. Tady pár lidí na Husarce udělá větší rámus než tam.

Věra Tichá:

Nejsem místní, ale kdyby se to konalo u nás, tak by mi to nevadilo. A pro Sadskou je to velký plus, aspoň bude o něco známější.

František Váňa:

Nebydlím tu, tak mi to je jedno. Tohle je z ruky, je to mimo obec. Kdyby to bylo u nás a bylo to mimo obec, tak by mi to asi nevadilo.