„Šedesátiny jsou v životě chlapa smutné narozeniny. Když si člověk uvědomí, jakého věku se dožil, je na to lepší zapomenout. Dárek v podobě seskoku mi je ale určitě zpříjemní. Mám kliku, že nedělám pořad Bungee, toho bych se bál. Už jednou jsem se z toho vyvlékl, skákal za mě Petr Novotný a má na hlavě 55 stehů. Stejně nerad bych dělal pořad Hlubina,“ komentoval Rosák, který už tandemový seskok zažil, poprvé seskočil asi před 10 lety. „Svůj život počítám do seskoku a po seskoku. Je to tak úžasný zážitek, že bych ho všem přál,“ dodal. V Kolíně skákal z výšky čtyř kilometrů. „Máme dva padáky?“ ujišťoval se před seskokem Jan Rosák a jeho tandempilot Jaroslav Jíra ho ujistil, že mají dokonce i zajišťovací přístroj, kdyby třeba tandempilot omdlel. „Když jsem skákal poprvé, tuto variantu přede mnou hoši raději nezmiňovali. Uvědomil jsem si ji až ve dveřích letadla. Otočil jsem se, ptám se na to, a dostalo se mi odpovědi: … nekecej a jedem, plácnul do mě a už jsme letěli,“ zavzpomínal vesele Jan Rosák, který má podle svých slov ke Kolínu pěkný vztah, jednou měl dokonce za nemocného kolegu moderovat Kmochův Kolín, ale nakonec z toho sešlo.

Kromě šedesátin Jana Rosáka slaví narozeniny i Český rozhlas Region, a to v sobotu 1. září na poděbradské kolonádě. O své zážitky z kolínského seskoku se tam Jan Rosák jistě s návštěvníky podělí, ale přijedou i Eva Pilarová, Jitka Zelenková, Jakub Smolík, Josef Laufer nebo Petr Jablonský. Program začíná hodinu po poledni a zdarma se na něj lze dopravit speciálním autobusem, který vyjíždí ve dvanáct hodin z kolínského autobusového nádraží.

Zároveň rádio vyhlásilo soutěž o titul Dobráci roku. Je určená sborům dobrovolných hasičů, začne v září a potrvá až do června příštího roku. O vítězi budou rozhodovat obyvatelé města a obcí svými sms zprávami. Tři sbory s nejvyšším počtem hlasů se nakonec utkají v klasických hasičských disciplínách. Na vítěze čeká atraktivní cena – veselice pro celou obec v hodnotě sto tisíc korun s živou muzikou, pivečkem nebo grilovaným masem. Z došlých sms se bude losovat. Tři odesílatelé pak pojedou k moři.

Více informací o akcích Jana Rosáka v aquaparku a letišti naleznete zde: kolinsky.denik.cz/zpravy_region/region_rosak_padak20070829.html