Od začátku května je radar umístěn v ulici Pražská, kde ukazuje rychlost ve směru od radimské křižovatky k nádraží. „Podle ohlasů od lidí žijících v této ulici víme, že rychlost vozidel v Pražské se od chvíle, kdy zde byl umístěn radar, snížila,“ tvrdí starosta.

Proč byl radar umístěn právě v Pražské ulici? „Jezdilo tu hodně nákladních automobilů, které nedodržovaly rychlost,“ vysvětlil starosta.

Doba, kdy radar z Pražské ulice zmizí, se však blíží. V Plaňanech však zůstane. „Prvního června radar přemístíme do ulice Fügnerovy před budovu bývalé spořitelny. Svou funkci bude tedy plnit v úseku od státní silnice směrem na náměstí v Plaňanech,“ řekl Martin Charvát.

„Výsledky z tohoto měření budou sloužit obci při řešení dopravní situace s návazností na velkou průjezdnost a průmysl, který tady je díky velkým firmám jako, je Tarmac, EKO–BET, či skládce v Radimi,“ zdůraznil Charvát.

Podle starosty by obec ráda získala radar natrvalo, ale bude záležet na finančních prostředcích. Zařízení totiž přijde na zhruba 120 tisíc korun.