V ulicích více než 115 měst Česka bude přes 3300 středoškoláků nabízet odznaky s obrázkem ptáčka Emila za symbolickou cenu 20 korun nebo plyšového Emila jako přívěsek na klíče za padesátikorunu.

Ptáček Emil je symbolem pomoci všem handicapovaným dětem, které i přes svůj zdravotní problém chtějí sportovat. Jméno dostal maskot po legendárním běžci Emilu Zátopkovi, který se svou pílí a houževnatostí stal jedním z našich největších sportovců.

Finanční prostředky získané celostátní veřejnou sbírkou a dalšími aktivitami pomáhají sportovat zdravotně postiženým dětem, kterých je v naší republice přes sedm tisíc se všemi druhy postižení (tělesné, spastické, zrakové, sluchové a mentální). Tyto děti jsou sdruženy ve sportovních klubech a tělovýchovných jednotách, kde celoročně trénují a zúčastňují se závodů.

„Od začátku projektu Emil, což jsou již čtyři roky, obdržely handicapované děti přes dvanáct a půl milionu korun. Z těchto prostředků bylo zakoupeno sportovní vybavení a také dvanáct mikrobusů,“ připomněla Dana Hrdinová z projektu „Emil“ s tím, že se o účelné a spravedlivé rozdělení prostředků stará správní rada tohoto projektu.