Jeho řádění začalo 30. května tohoto roku. Lokalitou, kterou si pro své loupeživé nájezdy vybral, byl Kolín a Ovčáry. „Předmětem pachatelova zájmu se staly zejména sídla firem, rodinné domy a osobní automobily,“ uvedla Petra Čimová z kolínského policejního ředitelství. Policie však pachatelovu trestnou činnost neuzavřela. „Zatím se nám podařilo prokázat jedenáct vloupání s celkovou škodou 209 tisíc korun,“ vypočítala Petra Čimová.

Lump čelí obvinění hned z několika trestných činů. „Krádeže, porušování domovní svobody a poškozování cizí věci,“ prozradila policistka s tím, že za tyto trestné činy mu hrozí odnětí svobody na šest měsíců až tři léta. Ve středu 20. června se rozhodovalo o jeho vzetí do vazby. Výsledek ze soudu zatím není známý.

Případy několika vloupání v regionu za poslední dny

Pečky – Pachatel se vloupal do bytu. Odcizil dva DVD přehrávače, set top box, hifi věž, mobilní telefon, digitální fotoaparát a porcelánové hodiny. Způsobil škodu 59 tisíc korun.

Tři Dvory – Pachatel vykradl dílnu. Ze sklepních prostor odcizil soustruh, vrtačku, rozbrušovačku a hydraulický štěpkovač na dřevo v celkové hodnotě více než 46 tisíc korun.

Sendražice – Do rekonstruovaného domu se vloupal zloděj. Odcizil mimo jiné satelit, bourací kladivo a několik lahví alkoholu. Navštívil ještě zahradní kůlnu, ze které odnesl motorovou pilu a vrtačku. Vzniklá škoda je 25 tisíc korun.

Kolín – Travní sekačka, zimní pneumatiky, snowboard a horská kola zmizely ze sklepa v ulici Mikoláše Alše. Neznámý zloděj si přilepšil o věci za více než 45 tisíc korun.

Kolín – Jednadvacetiletý mladík byl v noci navštívit jídelnu 6. Základní školy v Kolíně. Strážníci tentokrát lumpa zadrželi na místě.

Mrzky – Zloděj se vloupal oknem do rodinného domu. Odnesl si finanční hotovost, videokameru, pánské hodinky, různé šperky, zastřihávač vlasů a holící strojek. Vzniklá škoda činí 53 tisíce korun.