Znalost osoby byla při zatýkání nejdůležitější

K dopadení stačilo jediné. Znalost místních poměrů. „Věděli jsme, o koho jde,“ popsal velitel obvodního oddělení Policie České republiky v Pečkách Miloslav Čihák. „Byla to další mravenčí práce našich policistů,“ dodal.

Kriminálník měl přes čtyři sta dávek pervitinu

Dealer a zároveň výrobce tvrdých drog měl při silniční kontrole u sebe omamné látky přibližně za 120 tisíc korun. „Měl u sebe celkem šedesát tři sáčků pervitinu připravených k prodeji a další nerozdělenou drogu, která byla připravená k prodeji. Celkem se jednalo asi o čtyři sta dávek,“ uvedl jeden z policistů, který měl co do činění s dopadením nebezpečného zločince.

Podle policie hrozí lotrovi za příslušný trestný čin až dva roky vězení. To by bylo ovšem jen v tom případě, že by pachatel měl drogy pro svou vlastní potřebu, což se tentokrát zřejmě nepotvrdí. Jestli se podaří prokázat, že pachatel měl v úmyslu drogy zpeněžit u jiných osob, hrozí mu až pět let odnětí svobody.

Kontrolovalo se nalévání alkoholu mladistvím

O víkendu se na Pečecku konala preventivní policejní akce se zaměřením na nalévání alkoholu osobám mladším osmnácti let. Bohužel se objevilo přes deset případů, kdy obsluha nalila alkohol mladistvé osobě. Obsáhlejší reportáž z této akce přineseme v úterním vydání Kolínského deníku. Nejmladší kontrolované hříšnici bylo nedávno teprve patnáct let.