Je zde i nabídka pro podnikatele, kteří se mohou zapsat do katalogu odkazů a získat tak další zákazníky. Tato služba je zatím zdarma. Návštěvníci nových stránek tu naleznou kalendárium akcí, do kterého i sami pořadatelé mohou zapisovat své akce. Web je zaměřený na turistiku, lidé zde naleznou všechna infomísta, zapojená do projektu, kde si mohou nechat potvrdit vandrovní knížku a samozřejmě získat informace o dění a zajímavostech v regionu.

Místní akční skupina Podlipansko, pod jejímiž křídly projekt Vandrování Podlipanskem pracuje, v současné době připravila nové propagační materiály a infotabule u infomíst.

Infomíst je v tuto chvíli jedenáct, ale možnost zapojit se do projektu mají i nadále další zájemci. „Stále přibíráme další místa, která vybavujeme vnějšími a vnitřními stojany a propagačními materiály. Plánovaný počet je celkem dvacet takovýchto míst, která přiblíží náš region nejen turistům, ale i místním obyvatelům,“ říká manažerka projektu Michaela Roškotová.

K plánům projektu patří vydání cyklomapy, která by měla vyjít na podzim a být doplněná o tipy na výlety, které propojují stávající cyklotrasy. Je připravováno i DVD o Podlipansku.

V další etapě pracovníci projektu plánují průvodce po tajuplných místech. Ta budou v terénu označena a vyjde k nim i průvodce. „K sestavení tohoto průvodce využijeme nedávno vydanou knížku Martina Drahovzala,“ poznamenala Michaela Roškotová.

Kromě tradičního kalendária akcí v regionu Podlipanska, kde bude i odkaz na akce pořádané v sousedním Polabí, vyjde kalendář na rok 2008, ve kterém budou zapracovány dětské práce pocházející z loňské výtvarné soutěže „Po stopách českého Honzy“ doplněné fotografiemi míst, která děti ztvárnily.

Projekt Vandrování Podlipanskem je spolufinancován Evropskou unií a státním rozpočtem ČR.

close zoom_in

Na Podlipansku se najde spousta jak tajuplných, tak romantických míst. Třeba pověstmi opředený kostel sv. Štěpána v Kouřimi. Víte třeba, že se v něm prý odehrála mše duchů?