„Stalo se to, nebudu se schovávat. Budu se chovat jako chlap, který za své jednání nese zodpovědnost,“ nekličkoval Ondřej Plašil. „Nikoho jsem neohrozil, nezpůsobil žádnou škodu, budu respektovat výsledky vyšetřování. Sám požádám kolegy ve sněmovně, aby mě zbavili imunity, abych byl vyšetřovaný jako každý jiný. V tomto případě není imunita na místě,“ dodal.

Opoziční kolegové z kolínského zastupitelstva vesměs oceňují, že před celou záležitostí Plašil nestrká hlavu do písku. „O případu vím. To, aby kdokoli usedal za volant pod vlivem alkoholu, je samozřejmě absolutně nepřípustné. Může tak ohrozit nejen sebe, ale, a to je na tom to nejhorší, i ostatní účastníky provozu. Pana poslance policie zastavila naštěstí hned u chaty, z které vyjížděl, takže nemohlo dojít k nejhoršímu. Oceňuji, že se poslanec k celé věci postavil čelem a že podle toho, jaké mám informace, nehodlá využít své poslanecké imunity,“ komentoval včera Martin Škorpík (KSČM). „O celé záležitosti vůbec nevím. Mohu k tomu tedy říct jen jediné: Alkohol za volant nepatří,“ řekl Karel Sova (KDU-ČSL).

„Je pro mě obrovské překvapení, že se Ondřej Plašil, kterého znám jako velice slušného a schopného člověka, dopustil takovéto školácké chyby. Na druhou stranu se domnívám, že chybu může udělat každý, a je proto zbytečné takovouto malichernost rozviřovat,“ řekl šéf kolínské ČSSD Marek Semerád.

Na otázku, zda bude ČSSD tlačit například na odvolání Ondřeje Plašila z jeho funkcí ve městě, Semerád odpověděl, že do doby, než bude celá věc uzavřená, nebude ČSSD dělat nic.

Předseda kolínské ODS a zároveň starosta Kolína Jiří Buřič se podle svých slov k celé záležitosti nevyjadřuje do doby, než bude mít všechny informace.
Policie potvrdila, že kutnohorští kriminalisté prošetřují podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, ze kterého je podezřelý poslanec Parlamentu České republiky. „Odeslali jsme žádost o zbavení imunity na mandátní a imunitní výbor poslanecké sněmovny. Rozhodnutí jsme zatím neobdrželi,“ popsal Daniel Votroubek z kutnohorského policejního ředitelství. Pokud by policie sdělila obvinění, hrozí pachateli odnětí svobody až na jeden rok, zákaz řízení nebo peněžitý trest.

Jak by se měl nyní zachovat poslanec a kolínský radní Ondřej Plašil, který řídil automobil v opilosti?

Jana Čábelková, 18 let, studentka

Měl by se veřejně omluvit a dostat trest jako normální řidiči.

Jindřich Zelinka, 22 let, student

Měl by odstoupit, protože je to veřejný činitel a pitím alkoholu za volantem jde špatným příkladem.

Jiří Löbl, 64 let, důchodce

On by neměl dělat nic. Předně by ho měli zbavit imunity a pak ho postavit před soud a soudit ho jako každého jiného. Stejně se ale ta aféra zamete pod koberec a nic se mu nestane.

Renata Naďová, 27 let, na mateřské

Měl by zaplatit pokutu a být posuzován jako běžný občan.

Ivan Fizolin, 37 let, živnostník

Měl by přijít o řidičák. Alkohol za volant nepatří a poslanci mají respektovat zákon.