Fantazie: Postup na republiku

Piškvorky reprezentovaly Kolín hned ve dvou kategoriích. V plesových předtančeních s formací „Latina Mix“ a v šou formacích se skladbou nazvanou „SOS“.

Kulturní dům nacpaný k prasknutí vytvořil skvělou atmosféru a mladí tanečníci ze sebe vydali maximum, šlo totiž také o postup na mistrovství republiky. Ani nejmladší devítileté tanečnice neskolila tréma a hodiny strávené na trénincích přinesly juniorům z Kolína úspěch. Dívčí kompozice “SOS“ získala ve své kategorii bronzovou medaili a pro postup do České Lípy divokou kartu poroty.

V plesových předtančeních obsadili svěřenci trenéra Vladimíra Vidnera první místo a získali tak přímý postup na mistrovství republiky.

S nejlepšími juniorskými formacemi změřili své taneční kroky v České Lípě uplynulou sobotu 26. května.

I přesto, že se mladí Kolíňáci potkali s renomovanými tanečními školami, jejichž tanečníci mají za sebou i několik let tréninků, postoupily Piškvorky až do finále, a své první Mistrovství České republiky korunovaly 6. místem.

Teenageři už se nepoflakují

Taneční skupina Piškvorky vznikla před necelým rokem při SRPŠ 4. základní školy na popud učitelky Nadi Eretové.

„Nikdy by ale nemohla fungovat bez podpory školy, v jejíž tělocvičně děti trénují, bez podpory města, které přispělo na kostýmy a také podpory rodičů, kteří tréninkům a vystoupením obětují spoustu času a celou taneční sezonu musí rušit své víkendové programy. Hlavní dík za to, že se děti po pouhém roce dostaly mezi republikovou špičku, ale rozhodně patří panu trenérovi Vladimíru Vidnerovi, který děti vede od jejich prvních tanečních kroků. Připravuje dětem pestré tréninky od fyzicky náročných rozcviček, po sestavy latiny a rock n` rollu. Podařilo se mu k tanci připoutat velkou skupinu teenagerů, kteří už dneska ví, že všechno stojí úsilí a dřinu,“ uvedla Naďa Eretová.

Někteří z teenagerů podle ní opravdu vyměnili sezení u televize a poflakování se venku za pot a tělocvičnu a parta, která se mezi dětmi vytvořila i přes velké věkové rozdíly dneska drží pevně pohromadě.

„Kromě formací se jednotlivé páry pod vedením Vladimíra Vidnera připravují i na vstup na sólovou soutěžní dráhu – dva páry jsou již zaregistrované a své body si jeden z nich připisuje v kategorii C, druhý minulý týden vyhrál kategorii D a další páry čeká registrace v září,“ podotkla Eretová.

Soutěže v celé republice se tedy musí připravit na nápor mladých kolínských dravců, kteří už na svých prvních hobby soutěžích obsadili přední místa.

Veřejnost uvidí Piškvorky na Galavečeru kocoura Modroočka za týden 7. června v kolínském divadle nebo na Latinotéce ve středu 27. června v 18 hodin v tělocvičně 4. základní školy.

Více informací najdete na www.piskvorky.org