Skutečný nával ještě nenastal

Řada dětí už má školní výbavu připravenou doma. Někteří ale stále ještě čekají, až jim ve školách rozdají seznamy pomůcek. „Několik lidí už bylo, ale návaly v pravém slova smyslu nebyly. Očekáváme je po neděli, protože děti dostanou seznamy věcí. Ne všichni je znají už před prázdninami,“ řekla obsluha papírnictví Korekt z Karlova náměstí v Kolíně.

I když se jedná o školní výbavu a ne o oblečení, děti podléhají módním trendům. Neznamená to ale, že by tradičním krtečkům odzvonilo. „Nejpopulárnější jsou dneska čarodějnice Witch, auťák Blesk nebo Shrek. Zájem je ale i o tradiční pohádkové motivy,“ dodali v papírnictví Korekt.

TESCO láká na slevy a novinky

I velké obchodní domy reagují na potřeby školáků a připravily pro ně pestrou škálu výrobků. „Tento sortiment je jeden z druhů sezonního zboží a letos jsme ho zařadili už od začátku srpna. Nabízíme 1200 školních pomůcek a z toho je 8% úplných novinek. Naše nabídka splňuje moderní trendy. Designy jsou laděny pro chlapce i děvčata,“ uvedla tisková mluvčí Tesca Jana Matoušková a dodala: „Nabízíme sortiment s motivy populárních postaviček z filmů Walta Disneyho a zároveň podobné i nižší ceny než loni. Dosahujeme jich díky centrálním objednávkám a výběrem správných dodavatelů.“

Nákupy také za tisíce korun

Nákup pomůcek před začátkem školního roku není levnou záležitostí. „Byl tu pán se čtyřmi dětmi a utratil 1 900 korun. V průměru rodiče utratí kolem šesti set korun, ale záleží na tom, co všechno pořizují. Když kupují třeba novou školní tašku, tak částka dojde až k tisícovým položkám,“ upřesnila prodavačka z kolínského Korektu.