„Pořád se o opravě mostku jen mluví. Jenže my nepotřebujeme slova, ale činy,“ řekl Milan Navrátil z obce Království. Podobný názor na vzniklou situaci má také Michal Švácha z Kouřimi. „Nic se na tomto mostě neopravuje a objížďka je kvůli tomuto uzavření čím dál tím více nesjízdnější,“ postěžoval si. „Zpočátku ji nějací cestáři trošku opravovali, ale nyní se již ani nestačíme vyhýbat mnoha výmolům, hlavně na krajnicích, a to tam jezdí i kamióny. Od odlétávajících kamenů jsem již také přišel o přední sklo na svém automobilu. O podvozku, který trpí těmi výmoly, ani nemluvím. Nechceme si ničit auta vinou nevšímaní si nějakého úřadu, který je za takovéto věci odpovědný,“ vylíčil své trampoty Švácha.

„Ředitelství silnic a dálnic ČR spravuje silnice I. tříd, rychlostní silnice a dálnice. Tato komunikace je ve správě Správa a údržba silnic Kutná Hora,“ uvedla tisková mluvčí Martina Vápeníková. „Samozřejmě silnici číslo 334 spravujeme. V případě tohoto mostku se jedná o investiční akci, kterou má na starosti krajský úřad,“ uvedl provozní náměstek SÚS Kutná Hora Zdeněk Ulrich.

Středočeský kraj si je vědom vážnosti situace. „Vzniklá situace mě mrzí. V celém Středočeském kraji je celá řada mostů či komunikací, které potřebují nutně opravit a peněz je nedostatek. Proto vypisujeme výběrové řízení na získání úvěru ve výši čtyř miliard na opravy komunikací. Nyní je pro daný mostek připravena projektová dokumentace a žádost o stavební povolení. Rekonstrukce by podle plánu měla začít na začátku roku 2008. Podle dvou analýz by měla oprava stát podle jedné 4 a podle druhé 7 milionů korun. Až budeme mít jistotu, pro jednu se rozhodneme,“ uvedl tiskový mluvčí Středočeského kraje Martin Kupka.

Středočeský kraj v číslech

celkem mostů - 1800
z toho havarijních - 50
silnice 2. a 3. třídy - 8600 km
z toho havarijních - 10 %

Středočeský kraj vypsal výběrové řízení na získání úvěru ve výši 4 miliard pro opravu komunikací. Středočeský kraj má oproti jiným krajům v zemi nejvyšší hustotu infrastruktury. Proto také žádá ze všech krajů o nejvyšší úvěr.