Centrum je dopravě zapovězeno

Uzavírka začala kvůli opravě povrchu vozovky na mostě. Současně s mostem se uzavřelo i Náměstí Přemyslovců a Boleslavská třída od mostu až k nemocnici. I zde se bude opravovat povrch vozovky.

Centrum města se tak pro dopravu zcela uzavřelo! Řidiči musí vyrazit po objížďkách.

Tři objízdné trasy

Vyznačeny jsou celkem tři objízdné trasy. „Jedna je pro dálkovou dopravu a kamiony, ta je odvádí zcela mimo město. Druhá je pro auta nad 19 tun a třetí malá pro ostatní automobily,“ řekl dopravní inženýr Jaroslav Zvěřina. Podrobné informace najdete v tabulce.

Místní řidiči jezdí po malém okruhu, který vede ve směru od Boleslavi ulicí V Kolonii, na Palackého třídu ke Slávii, pak směr Babín, kde přejíždějí obchvatový most. Odtud se už vydávají buď do Nymburka na Zálabí, nebo do Poděbrad a na Kolín.

Ná Náměstí Přemyslovců může vjet pouze dopravní obsluha, lidé v lokalitě bydlící, firmy a záchranka, kteří musí využívat vyznačené trasy. A to od Slávie do Palackého třídy přes Rejdiště, ulicí Na Příkopě na Kostelní náměstí, odtud Kostelní ulicí na náměstí. Od křižovatky u lékárny pak Palackého třídou ke Slávii, nebo je možný i směr vlevo Soudní ulicí zpět.

Komplikace také pro chodce

I chodci se musí postupně připravit na komplikaci, například při přecházení rozkopané silnice na náměstí. To by ale mělo být ošetřeno dřevěnými lávkami.

Problémy začaly i pro cestující v autobusech. Trasy autobusových linek od Poděbrad a Sadské totiž musí končit i začínat v Nymburce na Zálabí u restaurace Na Žofíně.

„Kvůli opravě mostu jsme zcela zrušili zastávky na náměstí, u kulturního domu, ve Smetanově ulici, na hlavním nádraží i pod nadjezdem. Zastávky v Nymburce na náměstí a u kulturního domu jsou nahrazeny zastávkou Žofín. Odtud ze Zálabí pak lidé musí přejít do centra města přes lávku,“ řekl dopravní náměstek ČSAP Nymburk Jiří Janeba.

Změny jsou také na lince MHD 270985 a H45 z Nymburka na Kostomlaty a Všejany. A také na lince ke kolínské automobilce TPCA.

S potížemi počítají i svatebčané

Problém by mohli mít i svatebčané s přístupem na radnici. Podle místostarosty Miloše Petery ale Ředitelství silnic a dálnic, které opravu zajišťuje, městu vyjde vstříc.

„Boleslavská se bude opravovat na etapy, takže svatebčané se k radnici dostanou,“ dodal Petera.

 

Opatření na autobusových linkách

týkat se bude těchto linek:

H10 (Nymburk - Poděbrady - Opolany - Kolín), H31 (Poděbrady - Nymburk), H41 (Nymburk - Písty - Sadská), H42 (Nymburk - Hořátev - Písty - Sadská), H43 (Nymburk - Pečky), H45 (Nymburk - Kostomlaty n. L. - Všejany..), linka 270985MHD

- na linkách H10, H31, H41-43 se ruší zastávky Nymburk, aut.st., pod nadjezdem, kultur. dům, Smetanova i náměstí; nahrazeny budou pouze zastávkou Nymburk, Žofín

- na linkách H10, H31, H41 - 43 se ruší zastávka Zálabí, PVT a nahrazuje se zast. MHD Diskont Potraviny, jen u linky H 41 zastávkou MHD Zálabská - na lince MHD 270985 se ruší zastávky Vyrolat, Pražská, Zálabská, Diskont Potraviny, Zálabí PVT, náměstí, kulturní dům, kino; linka se vůbec nedostane na Zálabí, ani na náměstí, výchozí v obou směrech tedy bude zastávka Zimní stadion

- na lince H45 z Nymburka na Kostomlaty a Všejany bude nahrazena zastávka u kulturního domu zastávkou MHD Zimní stadion.

 

Objízdné trasy automobilů!

  • 1. velký okruh pro kamiony a dálkovou dopravu (Kolín - Praha - Mladá Boleslav; značen bude u Mladé Boleslavi na silnici I/10 Bezděčín, dále v Praze na Černém Mostě a v Kolíně)
  • 2. střední okruh pro automobily nad 19 tun (ve směru od Mladé Boleslavi do Kolína budou auta odkloněna v Nymburce z Boleslavské ulice do Zbožské u bazénu, dále Purkyňovou a Tyršovou ulicí na Lysou nad Labem a Starý Vestec na silnici II/611 směr Kolín)
  • 3. malý okruh pro automobily do 19 tun (od Mladé Boleslavi budou auta v Nymburce odkloněna za nadjezdem do ulice V Kolonii, Palackého třídou na křižovatku u Slávie vlevo do Poděbradské ulice směrem na Babín, přes obchvatový most do Chvalovic, Kovanic)
  • Trasy jsou obousměrné!